سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
همزمان با بازگشایی مدارس در سراسر کشور؛
مدارس سیب و سوران زیر ذره بین کارشناسان بهداشتی قرار گرفت/ ضرورت دوچندان آشنایی دانش آموزان با کووید19 توسط والدین
 
باتوجه به بازگشایی مدارس در سراسر کشور در شرایطی که هنوز درمان و یا دارویی برای بهبود بیماران کرونایی توسط دانشمندان کشف نشده است، رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس لازم و ضروری است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، در حالی هشت ماه از شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران می گذرد که همچنان دانشمندان حوزه بهداشت و درمان موفق به کشف درمان برای کووید 19 نشده است. 

با این حال از 15 شهریور ماه سال تحصیلی 1399_1400 در سراسر کشور به صورت حضوری و غیر حضوری  آغاز شده که به گفته محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش پرورش در مناطقی که تراکم جمعیت بالا باشد، کلاس درس به مدت 35 دقیقه و با حداقل دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود. 

از سوی دیگر با توجه به اینکه حضور دانش آموزان در کلاس درس با رضایت والدین امکان پذیر است و اجباری برای حضور نیست، اما رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لازم و ضروری است. 

ارزیابی مطلوب وضعیت بهداشتی مدارس سیب و سوران

ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: همزمان با بازگشایی مدارس در سراسر کشور، تیم های نظارتی و بهداشتی از سطح مدارس فعالیت خود را در شهرستان سیب و سوران آغاز کرده اند.

وی با اشاره به فعالیت و بازدید مستمر کارشناسان بهداشتی و بهورزان از مدارس سیب و سوران، ادامه داد: تا این لحظه طبق بازدید های انجام شده از سطح مدارس شهرستان؛ رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، گند زدایی و استفاده از ماسک مطلوب ارزیابی شده است.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران خاطر نشان کرد: نکته حائز اهمیت و جالب این است که در مدارس روستایی به خوبی پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی جهت جلوگیری از ابتلا و پیشگیری از شیوع کووید 19 در مدارس رعایت شده بود.

کرد اضافه کرد: می طلبد دانش آموزان در زمان حضور در مدرسه ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده، از لوازم شخصی استفاده کنند و ماسک های خود را در محیط رها نکنند. 

وی ادامه داد: همچنین دانش آموزان بطری آب شخصی همراه داشته باشند و از لوازم التحریر یکدیگر مانند مداد، پاک کن، خودکار و... استفاده نکنند. 

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران یادآور شد: از ابتدا تا کنون 160 مورد مبتلا به کووید 19 در شهرستان سیب وسوران  گزارش شده و در دو هفته اخیر فقط 8 مورد گزارش شده است که می توان گفت در وضعیت مطلوبی در سیب و سوران به سر می بریم.

کرد با اشاره به لزوم آموزش به دانش آموزان توسط والدین، گفت: والدین بهترین افرادی هستند که می توانند آموزش های لازم را در خصوص رعایت موارد بهداشتی در راستای پیشگیری از ابتلا به کووید 19 و ویروس کرونا  را به فرزندان خود آموزش دهند.

وی در پایان تصریح کرد: تا کنون هیچ گونه مورد مشکوک و یا ابتلا به ویروس کرونا میان معلمان و دانش آموزان گزارش نشده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۶۷۶


ارسال