پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۹
معاون شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) خبر داد؛
آماده سازی هزار هکتار از مزارع پرورش میگو در جنوب سیستان و بلوچستان
 
حمیدرضا نصیری گفت: با آماده سازی زیرساخت ها برای سال 1400 بیش از هزار هکتار از مزارع پرورش میگو برای تولید آماده می شود.
حمیدرضا نصیری معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به اقداماتی که شیلات در خصوص لایروبی کانال های آبرسان و زه کش و تکمیل دایک حفاظتی و مدیریت سیلاب انجام می دهد فراهم کردن شرایط برای فعالیت حداکثری در مجتمع پرورش میگوی شهید گواتر در دست اقدام است.

معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) تصریح کرد: بیش از هزار هکتار از مزارع پرورش میگو برای تولید آماده می شود، مسئول تولید بخش خصوصی بوده و اداره کل شیلات متولی فراهم کردن شرایط برای تولید است، اما در نهایت تولیدکننده تصمیم می گیرد.

نصیری اظهار کرد: ما به عنوان شیلات تلاش می کنیم بیش از هزار هکتار از اراضی پرورش میگو را برای تولید فراهم کنیم و بخشی از مجتمع پردیسان رودیک راه اندازی و با تکمیل اسکله آبگیری وارد فاز تولید شود.

وی بیان کرد: مجتمع کشت و صنعت مکران در منطقه گوردیم کلا 750 هکتار است که برای سال آینده 100 تا 150 هکتار برای فعالیت و پرورش میگو آماده می شود.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۵۲۳


ارسال