جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۲
در ادامه شکوه های مردم جنوب شرق عنوان شد؛
گلایه اهالی "بم پشت" از تنور سرد نظارت مسئولین از نانوایی ها/ چهار خبازی متخلف کسر سهمیه شدند
 
محمد کشاورز معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان در پاسخ به گلایه اهالی بخش مرزی بم پشت در مورد تعطیلی برخی از خبازی ها در این منطقه گفت: شاید به دلیل سوخت و یا آرد خبازی ها با تاخیر شروع به پخت کرده اند اما تعطیلی یک و یا دو روزه در این منطقه در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان گزارش نشده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، چند روزیست از گوشه و کنار شهرستان مرزی سراوان در شرقی ترین نقطه ایران صدای اعتراض و گلایه شهروندان در موضوعات و حوزه های مختلف به گوش می رسد.

مردم مرزدار سراوان بستر فضای مجازی را غنیمت شمرده و از این طریق دغدغه های خود را از مسئولین مطالبه می کنند تا شاید کورسوی امیدی برای رفع آن معضل باشد.

تعطیلی برخی از نانوایی ها یا کاهش ساعت پخت تازه ترین اعتراض اهالی بخش مرزی بم پشت است که به این پایگاه خبری ارسال شده و خواستار پیگیری و رسیدگی آن از طریق رسانه ها شدند.

قطار اعتراضات اهالی بم پشت به ایستگاه نان رسید

طبق مطالب ارسالی به این پایگاه خبری اهالی بخش مرزی بم پشت از عدم پخت چند خبازی در این بخش ابراز گلایه کردند و گفتند: در روزهای اخیر که شیوع ویروس کرونا بیشتر شده، انتظار می رود مسئولین امر نظارت بیشتری داشته باشند.

به گفته آنان، چند روزیست که تهیه نان در این منطقه به سختی ممکن شده و نانوا داران علت را کمبود آرد اعلام کرده اند اما طبق شنیده ها و تحقیق و بررسی های انجام شده از سوی برخی از اهالی مشخص شده که نانوا دارها سهمیه آرد خود را دریافت اما با قیمت آزاد در بازار به فروش رسانده اند.

خبرنگار ما جهت بررسی صحت و سقم ماجرا به سراغ کشاورز معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان رفت تا هم گلایه اهالی بم پشت را جهت حل این مشکل به گوش مسئولان برساند و هم پیگیر این موضوع شود.

تعطیلی نانوایی در بم پشت گزارش نشده است

محمد کشاورز معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان به خبرنگار ما گفت: در هفته جاری جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان برگزار اما موضوع کمبود آرد در بخش بم پشت و یا تعطیلی خبازی ها عنوان نشده است.

وی افزود: شاید به دلیل سوخت و یا آرد واحد های تولیدی نان با تاخیر اقدام به پخت کرده باشند اما تعطیلی اعلام نشده است.

معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان در خصوص اینکه آیا در تأمین آرد مورد نیاز شهرستان مشکلاتی وجود دارد ؟ گفت: مشکل حمل و نقل به دلیل افزایش هزینه حمل در سراسر کشور وجود دارد و اکثر خودرو ها با قیمت بسیار گزاف اقدام به حمل کالا به شهرستان می کنند.

کسر سهمیه آرد چهارخبازی متخلف

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا در تأمین کالاهای مورد نیاز شهروندان خللی ایجاد نشود، خاطر نشان کرد: تا زمانی که تفاوت قیمت وجود باشد شاهد فروش کالا از جمله آرد با قیمت آزاد هستیم اما در این حوزه نیست بازرسی هایی انجام شده است.

معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان تصریح کرد:  اخیرا چهار خبازی به دلیل عدم پخت کامل سهمیه آرد جریمه و کسر سهمیه شده اند و سهمیه آنان به واحد های تولیدی نان که به سهمیه خود را به طور کامل و مرتب پخت می کردند، اضافه شده است.

کشاورز گفت: دولت به تعهد خود در خصوص تامین آرد و سوخت یارانه ای به متولیان امر عمل کرد حال باید نانوا دار در کار خود صداقت داشته باشد.

وی در پایان با توجه به کسر هفت تن از سهمیه آرد واحد های تولیدی نان متخلف در شهرستان، اذعان کرد: چنانچه در مراحل بعدی نیز خبازی ها تخلف کنند که تخلف آنها توسط بازرسین محرز شود، لغو امتیاز خواهند شد.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۰۴


ارسال