شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۲
سکانسی تکراری در جنوب شرق؛
وزیر ارتباطات هم حریف قطعی های مکرر فیبر نوری در بم پشت نشد/ مخابرات پاسخگوی 7 هزار دانش آموز منطقه باشد!
 
با ورود وزیر ارتباطات به سیستان و بلوچستان و بخش بم پشت انتظار می رفت دیگر شاهد قطعی های مکرر اینترنت و خطوط تلفن همراه نباشیم، اما پس از خروج وی از استان بار دیگر ارتباط بخش بم پشت قطع شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ با حضور محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روزنه امید را در دل مردم سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه بم پشت سراوان روشن کرد مبنی بر این که در پی این سفر دغدغه اصلی اهالی این منطقه که همان قطعی های مکرر خطوط تلفن همراه و اینترنت است، مرتفع می شود.
 
اما پس از خروج آذری جهرمی از سیستان و بلوچستان بار دیگر اینترنت و خطوط تلفن بخش 28 هزار نفری بم پشت سراوان قطع و موجب گلایه اهالی این منطقه شد.
 
قطعی مکرر اینترنت در این بخش نگرانی هایی را برای اهالی منطقه، دانش آموزان و دانشجویان به وجود آورده است، چراکه در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا و آموزش در بستر فضای مجازی محصلین از حضور در کلاس های مجازی و آزمون های آنلاین بازمانده اند.

 مسئولین محلی اذعان دارند تنها راه پایداری ارتباط در بخش بم پشت زمینی کردن فیبر نوری است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قول مساعد جهت رفع مشکل و این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داد.
 
زمینی کردن فیبرنوری تنها راه پایداری شبکه در بم پشت

مسعود سپاهیان بخشدار بخش مرزی بم پشت سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه این بخش دارای  121 پارچه روستا است، بیان کرد: اینترنت 4G فقط در شهر سیرکان وجود دارند و چند روستا از طریق های وب به اینترنت متصل می شوند.

وی افزود: مابقی روستاهاهای بخش دارای اینترنت E و G هستند که امکان دانلود و آپلود وجود ندارد و این موضوع برای اهالی این منطقه به چالش اصلی تبدیل شده است.
 
بخشدار بم پشت ادامه داد: از نیمه های شب یکشنبه 14 دی ماه تا ساعت 14 عصر روز دوشنبه 15 دی اینترنت بخش به دلیل قطعی عامدانه فیبر نوری در منطقه دوموکی قطع و دچار اختلال شد.
 
سپاهیان اضافه کرد: طبق قول وزیر ارتباطات برای پایداری شبکه در این منطقه زیر زمینی کردن فیبر نوری از دهک تا سیرکان در اولویت اول قرار گرفت و زمینی کردن فیبر نوری از دهک تا سیرکان تنها راهکار برای پایداری شبکه ارتباطی در این منطقه محسوب می شود.
 
وی با اشاره به اینکه بخش بم پشت هفت هزار و دویست و شصت و هفت دانش آموز دارد، گفت: مخابرات باید پاسخگوی دانش آموزان و دانشجویان که به دلیل قطعی اینترنت موفق به حضور در آزمون های مجازی نشده اند باشد.
 
بخشدار بم پشت اذعان کرد: برای متصل شدن به اینترنت 52 کیلومتر فیبر نوری از دهک تا سیرکان و در کل منطقه بم پشت 350 کیلومتر فیبر نوری از طریق هوایی وجود دارد، اما تنها راهکار برای پایداری شبکه در این منطقه زمینی کردن فیبر نوری است تا یک بار برای همیشه مشکل مردم در این خصوص حل شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۸۴۹


ارسال