در آیین افتتاحیه شهرستان گلشن مطرح شد؛

سیستان و بلوچستان جزء استان های رتبه برتر در حوزه ارتقاء تقسیمات کشوری/تجارت مرزی و کشاورزی مهم ترین شاخص های توسعه شهرستان گلشن بود

23 بهمن 1399 ساعت 19:03

آیین افتتاحیه رسمی شهرستان گلشن باحضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.


به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، آیین افتتاحیه شهرستان گلشن با حضور مشاور وزیر کشور، مدیر کل تقسیمات کشوری، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، نماینده مردم حوزه انتخابیه سراوان، جمعی از مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی، علما و مردم شهرستان گلشن برگزار شد.

ابوذر کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در آیین افتتاحیه شهرستان گلشن با اشاره به اینکه تا قبل از سال ۹۶ در حوزه تقسیمات کشوری به دلایلی عقب ماندگی داشته ایم، بیان کرد: اما از سال ۹۶ به بعد با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید ۳۰ واحد تقسیماتی جدید اعم از شهرستان، بخش و دهستان به استان اضافه شد که در زمره استان های برتر در این حوزه قرار گرفته ایم.

وی افزود: ایجاد واحد های تقسیمات کشوری نیازمند یک سری زیرساخت های اولیه است و باید بستر فراهم باشد اما گاهی اوقات این تقسیمات بستری را فراهم می کنند که شاخص های دیگر توسعه را به دنبال دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شاخص های زیربنایی یکی از مهم ترین متغیر های مهم در بحث برقراری عدالت سرزمینی است، اضافه کرد: نقش مردم، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در توسعه شهرستان شدن جالق موثر بود و موجب شد این دغدغه محقق شود.

کوثری جمعیت بالا و ظرفیت های موجود در این منطقه در حوزه کشاورزی و تجارت مرز را از مهم ترین شاخص های توسعه شهرستان شدن جالق دانست و خاطر نشان کرد: مرز در گذشته یکی از پایه های اصلی ارتزاق مردم منطقه بوده که در این زمینه نقش یک سری از ادارات پررنگ تر می شود.

وی با بیان لزوم اهتمام ادارات برای تسریع زیرساخت ها، طرح رزاق را یکی از بهترین طرح ها برای ساماندهی مرز به ویژه در حوزه سوخت عنوان و اذعان کرد: نقش مردم برای قانونمند کردن تجارت سوخت و فرهنگ سازی در این زمینه بسیار موثر است لذا می طلبد همکاری لازم در این زمینه صورت گیرد.

این مقام مسئول گفت: بیشترین حجم گلخانه ها در شهرستان گلشن وجود دارد، نزدیک به ۲ هزار هکتار کشت دیم نخیلات به محصول ارگانیک خرما از نوع ربی اختصاص دارد که باید تلاش کنیم در این حوزه در حد مطلوب گام برداریم.

لازم به ذکر است در این مراسم مهران محمودی با حفظ سمت به عنوان سرپرست فرمانداری گلشن معرفی شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 135057

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/135057/سیستان-بلوچستان-جزء-استان-های-رتبه-برتر-حوزه-ارتقاء-تقسیمات-کشوری-تجارت-مرزی-کشاورزی-مهم-ترین-شاخص-توسعه-شهرستان-گلشن

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/