امام جمعه شهرستان سراوان:

نهضت عاشورا با صبوری و استقامت حضرت زینب (س) تداوم یافت/ انقلاب اسلامی ایران حاصل شناخت عمیق از نهضت امام حسین (ع)

9 اسفند 1399 ساعت 12:10

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: نهضت های متعددی به برکت صبوری، مجاهدت بصیرت، شجاعت و شناخت عمیق از نهضت امام حسین امامت و ولایت به بار نشست که یکی از آن انقلاب ها، انقلاب اسلامی ایران است.


به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد:حضرت زینب کبری (س) شخصیت برجسته ای که دارای ابعاد مختلفی است، یکی از این زیبایی ها صبر، بردباری و توکل ایشان با توجه به مشکلاتی که در مسیر مدینه تا کربلا، در کربلا و از کربلا تا شام ایجاد شد، بود.

وی افزود: در طول این مسیر صبوری کرد تا رسالت خود را برای ترویج نهضت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و پرچم دین خدا به نحو احسن انجام دهد.

امام جمعه سراوان با بیان اینکه با صبوری حضرت زینب (س) آثار و حسنات بسیار زیادی به دست ما رسیده است، گفت: عقیله بنی هاشیم رنج و محنت های زیادی از جمله شهادت امام حسین (ع) و اسارت کودکان را تحمل کرد شاید کمتر کسی بتواند استواری و استقامت داشته باشد ولی ایشان پس از ورود به مجلس و پاسخ به خائنان آن زمان صبری که دراین مسیر با نگاه بصیرانه حضرت ایجاد شد، زینب کبری(س) را برجسته کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری بصیرت عمیق حضرت زینب (س) نسبت به نهضت امام حسین (ع) و مجاهدت برای ترویج نهضت عاشورا را ویژگی هایی دانست که آن حضرت را از همگان متمایز کرد و در دل تاریخ به عنوان صفحه ای روشن معرفی می کند.

  وی با توجه به اینکه صبوری حضرت زینب (س) موجب شد تا مکتب امام حسین (ع) زنده بماند و مسلمانان آگاه و اسلام از انحراف فاصله گیرد، گفت: نهضت های متعددی به برکت صبوری، مجاهدت بصیرت، شجاعت و شناخت عمیق از نهضت امام حسین امامت و ولایت به بار نشست که یکی از آن انقلاب ها، انقلاب اسلامی ایران است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 135490

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/135490/نهضت-عاشورا-صبوری-استقامت-حضرت-زینب-س-تداوم-یافت-انقلاب-اسلامی-ایران-حاصل-شناخت-عمیق-امام-حسین-ع

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/