شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶
خطیب نماز جمعه سراوان:
ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مغتنم برای بندگی خالق است/ هوشمندانه بودن سند راهبردی ایران و چین
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم برای رسیدن به خداوند متعال و کنترل نفس اماره است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مغتنم برای بندگی خالق است، بیان کرد: باید بتوانیم در این ماه بستر وجود خود را آنگونه آراسته کنیم که بستری برای خداجویی باشد و پلیدی ها و زشتی ها را از وجود خود خارج کنیم.

وی با بیان اینکه در ایام روزه داری باید تمام اعضای جوارح و ‌بدن انسان توجه به وجود خداوند متعال داشته باشد، افزود: انسان های صاحب دل باید در ماه مبارک رمضان توجه کنند و با برنامه ریزی درست در این ماه قصورات ماه های قبل را جبران کنند.

خطیب نماز جمعه سراوان با توجه به اینکه مومنین و مومنان مساجد را قبل از ورود به ماه رمضان و مهمانی خدا از نظر نظافت و تمیزی آماده کنند، ادامه داد: مسئولین مربوطه برای برنامه‌های معنوی، قرآنی، اخلاقی و عبادی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی بستر مناسب را فراهم کنند.

حجت اسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان بحث کالاهای تنظیم بازار و اقلام مورد نیاز مورد توجه قرار گیرد، جای تأسف و تامل دارد که برای خرید یک مرغ با وجود بیماری کرونا عزیزی سر صف خرید مرغ باشد هر چند این معضل در کل کشور وجود دارد اما این ظرفیت در سراوان وجود دارد که با برنامه ریزی دقیق نظارت ها در بازار که برخی ها تمرد و بی تقوایی در فروش و احتکار می کنند، بیشتر شود تا کسی جرات گران فروشی و سود جویی نداشته باشد.

وی به کاسبان توصیه کرد تا انصاف به خرج دهند، اگر مسلمانی را در زندگی پیاده کرده اند نباید گران فروشی کنند، بر فرض نظارت صورت نگیرد مسلمانی کجا رفته، خداوند متعال ناظر بر همه چیز است.

امام جمعه سراوان با اشاره به شانتاژ دشمن در رسانه ها و فضای مجازی در خصوص سند راهبردی و همکاری بین کشور مقتدر انقلابی و مستقل ایران و چین، گفت: رسانه های استکباری آمریکا، اروپایی ها و کشور های مرتجع منحوس عربی در فضای های مختلف برای ایجاد هیاهو هزینه می کنند تا دل و ذهن مردم ایران را نسبت به سند همکاری و راهبردی ایران و چین مخدوش کنند.

حجت اسلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: چین اقتصاد دوم جهان دارد همه کشور ها به دنبال ارتباط با چین در ابعاد مختلف هستند، استکبار جهانی از تبدیل شدن چین به اقتصاد اول دنیا و همکاری با ایران بسیار نگران است اما لازم است که هوشیاری به خرج دهیم و گول تبلیغات دشمنان را در این رابطه نخوریم چرا که ایران ضعیف نیست تا بخشی از کشور را به چین واگذار کنند.

وی امضای سند همکاری و راهبردی بین ایران و چین را یک هوشمندی بسیار زیبا دانست و گفت: در رابطه با همکاری این و چین همین بس که دشمنان چندین ساله ایران اسلامی در باب این سند به مخمصه افتاده اند که نشان از هوشمندانه و دقیق بودن این سند دارد.

امام جمعه سراوان بیان کرد: امروز از همکاری ایران و چین عرب ها و آمریکایی ها که استبداد، استکبار و ظلم رو ایجاد کرده اند ناراحت هستند که باید متوجه تبلیغات دشمن شویم چرا که همیشه سعی داشته در مسائلی که خیر کشور است ایستادگی کنند.

حجت اسلام و المسلمین بامری با اشاره به روز ملی انرژی هسته ای، گفت: هسته ای یک نقطه قوت برای هر کشور به شمار می رود که به این علم و تکنولوژی دست یابد و امروز این علم و فناوری در چنگ فرزندان ایران اسلامی قرار دارد که نقطه قوت است و امید است شاهد پیشرفت ها و ترقی های روز افزون در این زمینه و شاهد زبونی دشمنان و‌غرب گرا که دانشمندان هسته ای را به شهادت رساندند باشیم.

وی در پایان از اجاره بهای بالای خانه های مسکونی در سراوان ابراز گلایه به صاحبان ممالک توصیه کرد تا انصاف و مسلمانی به خرج دهند و رهن و اجاره منازل با انصاف صورت گیرد و در ادامه بیان کرد: اگر خانه اجاره ای در سراوان کم است دلیل نمی شود که مانند افراد سرگردنه عمل کنیم و منازل را با قیمت های گزاف اجاره دهیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۵۰۷


ارسال