يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,9 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام و المسلمین عزیزالله شیخ گفت: خداوند متعال د رماه مبارک رمضان توفیق روزه داری، ترویج ارزش های اسلامی و انسانی و همچنین حرکت در مسیر رشد و کمال را به مسلمانان داده است.
به گزارش عصرهامون؛ عزیزالله شیخ کارشناس مسائل مذهبی و مسئول نهاد مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه حلول ماه مبارک رمضان، بهار قرآن، ماه عبادت های عاشقانه با خداوند متعال است، بیان کرد: ماه مبارک رمضان یکی از پر فضیلت ترین ماه های قمری میان مسلمانان جهان است که خداوند متعال جنگ را در این ماه حرام کرده و توصیه شده در این ماه تمام اعضا و جوارح از حرام دور نگه داشته و در مسیر رشد و کمال حرکت شود.
 
وی با بیان اینکه رمضان ماه خدا و میهمانی امت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است، افزود: ماه مبارک رمضان بشارتگر بارش رحمت ویژه الهی و آغاز بخشایش خاص ربانی است.
 
این کارشناس مسائل مذهبی گفت: در ماه رمضان خانه های خدا رونقی دو چندان می یابد چرا که روزه داران در این ماه با حضور دوچندان خود در مساجد  به عبادت و قرائت قرآن کریم می پردازند که در این ماه دروازه دل، گوش و ذهن بندگان خداوند برای شنیدن پیام حق گشوده می شود.
 
 حجت اسلام و المسلمین شیخ گفت: در این بهار معنویت داعیان الی الله و مبلغان رسالات الهی واسطه فیض و حلقه ی اتصال هستند و این امانت داران امین؛ حکمت و بصیرت را از کتاب و سنت الهی دریافت و آن را در جامعه ترویج می دهند.
 
وی اذعان کرد: روزه داران همگان را نسبت به تعمیق باورها، و ترویج ارزشهای والای اسلامی و انسانی و رعایت آن دعوت می کنند و از سوی دیگر این ماه، ماه آمرزش گناهان، رحمت و برکت است که خداوند متعال توفیق روزه داری را به بندگان خود داده است.
 
مسئول دفتر نهاد رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان ادامه داد: تنها برخی از افراد که به موضوعات روز آگاهی دارند مقابل دسیسه ها، فتنه ها و امواج گمراهان در امان هستند که امروز آشنایی بیشتر با مبانی فرصت ها و تهدید ها یک ضرورت به شمار می رود تا انقلاب اسلامی ایران که پرچم دار دعوت جهانی و پیدایش افق نوین برای بشریت در عصر معاصر است به شناخت بهتر دست یابد..
 
 
حجت الاسلام و المسلمین شیخ گفت: امید است در فرصت بی بدیل ماه مبارک رمضان ،ملت ما به ویژه نسل جوان که امید آینده تاریخ این امت اند، در یک فرایند تعلیم و تربیت و رشد و تزکیه نفس از همه آسیب های اندیشه و عمل بیمه شوند.
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۶۷۷


ارسال