شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۷
به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان انجام شد؛
سامان بخشیدن به آشفته بازار مرغ در مهرستان/ حل مشکل گوشت سفید در گرو حمایت از سوی ارگان های مربوطه
 
ماجرای تکراری کمبود و گرانی قیمت مرغ در سیستان و بلوچستان در این روزها همچنان پابرجاست که جهت سامان بخشیدن به این آشفته بازار باز هم سپاه وارد میدان شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ روزهاست مردم مهرستان از کمبود و گران بودن قیمت مرغ در این شهرستان ابراز گلایه دارند و خواستار رسیدگی مسیولین و‌ متولیان امر شده اند.
 
گرچه معضل مرغ مربوط به یک شهر و استان نمی شود بلکه این موضوع در‌ کل کشور وجود داشت و علی رغم تشکیل قرارگاه ساماندهی مرغ باز هم شاهد اعتراض مردم بودیم.
 
از سوی دیگر ستاد ساماندهی تنظیم کالا مهرستان جهت سامان بخشیدن به اوضاع اقدام به توزیع مرغ منجمد کرد اما فرهنگ مردم این منطقه بر این است که از گوشت سفید به صورت گرم استقبال بیشتری می کند.
 
حال پس از گلایه شهروندان از قیمت بالا و کمبود مرغ ناحیه مقاومت سپاه مهرستان جهت حل معضل مردم یک‌ نشست با رئیس اداره صمت شهرستان، رئیس اتحادیه تعاونی مرغداری ها و مدیر اداره جهاد کشاورزی ومدیران عامل مرغداری های سطح شهرستان برگزار شد.
 
حسین نکویی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان در حاشیه این نشست به خبرنگار شستون گفت: برخی از شهروندان با مراجعه به ناحیه مقاومت سپاه مهرستان از اینکه برای تهیه مایحتاج خود به ویژه مرغ در رنج هستند ابراز گلایه کردند.
 
وی افزود: طبق هماهنگی بوجود آمده و بازدید میدانی از سطح شهرستان مشاهده می شود مردم ساعات طولانی را در صف تهیه مرغ هستند و این موضوع در زمان شیوع موج جدید ویروس کرونا برای آنها مشکلاتی را به همراه داشته است.
 
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه مهرستان ادامه داد: با روی کار آمدن سه واحد تولیدی گوشت سفید در شهرستان در راستای تحقق شعار سال و پشتیبانی از تولید و رفع موانع موجود در طول ماه مبارک رمضان امید می رود این معضل وجود نداشته باشد.
 
لازم به ذکر است توزیع مرغ تولیدی مهرستان با نظارت کار گروه تنظیم بازار در فروشگاه های عرضه مرغ زنده با قیمت هر کیلو 25 هزار تومان به فروش می رسد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۵۶


ارسال