سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
یک تحلیل گر مسائل سیاسی مطرح کرد؛
رضایت بخش بودن کارنامه سیستان و بلوچستان در مشارکت انتخاباتی/هدف دشمن زیر سوال بردن مقبولیت و مشروعیت نظام است
 
احمد رضا طاهری با بیان این که هدف دشمن زیر سوال بردن مقبولیت و مشروعیت نظام است، گفت: مردم باید هوشیار باشند تا بتوانند با این نوع سیاست ها مقابله کنند و به توصیه های رهبر معظم انقلاب در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی توجه داشته باشند، چرا که اتحاد و انسجام شرط اصلی پیروزی است.
به گزارش عصرهامون؛ احمد رضا طاهری، کارشناس و تحلیگر مسائل سیاسی در گفت و گو با شستون بیان کرد: امروز مسائلی چون تورم، گرانی، بیکاری و مشکلات دیگر اقتصادی برای هیچ کس پوشیده نیست و بیشتر اقشار جامعه با این مشکلات کم و بیش دست و پنجه نرم می کنند.

وی افزود: اگر بخواهیم به ریشه مشکلات بپردازیم دو‌ مسئله عوامل خارجی نظیر تحریم ها و عوامل داخلی چون سو مدیریت ها را باید عنوان کنیم، این عوامل به هرحال باعث شده که بخش قابل توجهی از مردم، اعتبار و کارایی دولت به عنوان دستگاه اجرایی کشور مورد نقد قرار دهند و نارضایتی به وجود آید. حال، آن دسته از افراد، گروه ها، سازمان ها یا کشورهایی که مخالف جمهوری اسلامی هستند ،از این وضعیت پیش آمده استفاده می کنند و در صدد این هستند که از طریق تبلیغ به عدم شرکت در انتخابات به کل نظام صدمه بزنند.

این تحلیل گر مسائل سیاسی ادامه داد: مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال این مسئله هستند تا به اصطلاح عدم مشروعیت و مقبولیت نظام را در انتخابات برجسته کنند و از این طریق به جمهوری اسلامی ضربه بزنند.

طاهری با اشاره به جریان نفوذ دشمن، گفت: بیش از چهل سال است که مردم در انتخابات مشارکت داشته اند و تا به حال مخالفان یا دشمنان جمهوری اسلامی نتوانسته اند، آن ها را از شرکت در این عرصه مهم منع کنند، انتخابات سال 1400 خیلی حساس است و جریانی که در مقابل جریان نفوذ دشمن قرار دارد باید بتواند به خوبی با این موضوع مقابله کند.

وی خاطر نشان کرد: امروز کشور به دولتی نیاز دارد که بتواند با مشکلات اقتصادی مبارزه کند، دولتی که بتواند شکاف ایجاد شده بین مردم و خود را از بین ببرد یا به حداقل برساند،یا دولتی که بتواند در جهت رفاه مردم گام های بیشتری بردارد.

این کارشناس مسائل سیاسی اذهان کرد: مردم سیستان و بلوچستان همیشه در راستای اهداف نظام گام برداشته اند، مردم و نخبگان بومی با همکاری دستگاه‌های دولتی و امنیتی نقش بسیار مهمی برای امنیت این منطقه ایفا کرده اند و در مجموع می توان گفت کارنامه این استان در مشارکت‌های انتخاباتی همواره رضایت بخش بوده است.

طاهری بیان کرد: منطقه خاورمیانه همیشه تحت نظر قدرت های بزرگ بوده است، هر وقت منافع قدرت های بزرگ ایجاب می‌کرده در همان راستا حرکت کرده و در نتیجه مردم این منطقه ضربه های شدیدی از جانب قدرت های بزرگ خورده اند. ایران نیز یکی از کشورهای بسیار مهم خاورمیانه محسوب می شود و یکی از مهمترین اهداف دشمن یا مخالفان ایران ضربه زدن به این کشور است که این ضربه ها به طرق مختلف صورت می‌گیرند.

وی اضافه کرد: مردم باید هوشیار باشند تا بتوانند با این نوع سیاست ها مقابله کنند و به توصیه های رهبر معظم انقلاب در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی توجه داشته باشند، چرا که اتحاد و انسجام شرط اصلی پیروزی است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۷۲


ارسال