سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۴
به مناسبت ماه مبارک رمضان انجام شد؛
برگزاری محفل انس با قرآن ویژه بانوان در سراوان/ روزه یک انقلاب درونی همراه با سازندگی برای روزه داران شکل می دهد
 
محفل انس با قرآن ویژه بانوان به همت کانون زنان بلوچ شهرستان به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از  شستون،محفل نورانی انس با قرآن با حضور تعدادی از قاریان و اساتید حوزوی به همت کانون زنان بلوچ در شهرستان برگزار شد.

بهناز امرا مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه تولد قرآن و ماه شناخت و بهره برداری فکری و عملی از قرآن است، افزود: قرآن روح ماه رمضان است که در کالبد آن دمیده شده و ارزش و عظمت آن را چند برابرکرده است و باید قوت قلبمان را در پرتوی برکات قرآنی این ماه بیمه نماییم و چنین بهره برداری جزء از راه انس حقیقی با قرآن به دست نخواهد آمد.

در ادامه شاه بی بی امرا شهستان کارشناس مسائل مذهبی ضمن بیان فضایل پر برکت ماه مبارک رمضان گفت: تلاوت قرآن، حضور به موقع در نمازهای پرفیض جماعت، مشارکت در نمازهای تراویح و قیام، شرکت در کلاس‌های آموزشی ویژه رمضان، حضور در مجالس معنوی روح‌افزای مولودخوانی، تشکیل جلسات قرآن‌خوانی دوره‌ای در مساجد و مراکز دینی و منازل، از مهم‌ترین برنامه‌های رمضان است که شخص مسلمان خود را به درگاه احدیت مقرّب می‌سازد.

وی بیان کرد: رمضان مانند حج و عمره و نماز جمعه و جماعت سبب آمرزیده شدن گناهان می‌شود و در حدیث صحیح آمده است: خواندن نمازهای پنج‌گانه با جماعت و حضور در نماز جمعه و عمره تا عمره آینده و رمضان تا رمضان آینده و... باعث کفاره گناهان کوچک انسان می‌شود.البته گناهان بزرگ با توبه نصوح بخشوده می شود.

این کارشناس مسائل مذهبی اضافه کرد: روزه تنها ترک خوراک و آب نیست، بلکه روزه شرعی و حقیقی و قانونمند اسلامی همان روزه‌ای است که به اضافه ترک آب و غذا، یک انقلاب درونی که سازندگی دارد در شخص روزه‌دار ایجاد گردد و خود را از هر نوع آلودگی و گناه دور سازد و به عبارت دیگر روزه‌ای همراه با ترک غذا و آب از تمام گناهان، نافرمانی‌ها، آزارها و... دست بشوید و تمام اعضای او روزه‌دار باشد، چنین روزه‌ای مقبول درگاه حق‌تعالی قرار می‌گیرد، و ثواب بی‌نهایت برای روزه‌دار محقق می‌شود.

امرا شهستان خاطرنشان کرد: امید است با پایان یافتن ماه مبارک رمضان همچنان محافل انس با قرآن در مکاتب و منازل پابرجا باشد و این سنت حسنه با پایان یافتن این ماه مبارک رمضان پایان نیابد و همچنان برگزار شود تا قرآن و سنت پیامبر روشن بخش زندگی ما باشد. در پایان نیز آیات تلاوت شده نثار روح شهدای سلامت و شهدای امنیت شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۹۵


ارسال