سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت:بعضی ها در حال ایجاد فضاهای غبار آلود هستند که نتوانیم انتخاب اصلح و حضور پر رنگ در انتخابات داشته باشیم که باید توجه کنیم چرا که دشمنان به شدت در تلاش هستند تا مردم را از حضور پرشور در انتخابات دلسرد کنند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، حجت اسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان بیان کرد:امروز مصادف با جنگ بدر است، شاید اولین جنگ رسمی بین کفر و اسلام، حق و باطل در سال دوم هجری در اطراف شهر مدینه بین مشرکین آن زمان به سردمداری ابوسفیان که در مکه به پیامبر (ص) جفا کردند بود.

وی افزود:حادثه که به فرماندهی رسول اکرم (ص)و با شهامت و شمشیر زنی حضرت علی (ع) همراه بود دارای پیام است که پیام این مجاهدت به من و شما به عنوان مسلمان در انقلاب اسلامی است، اگر غرش پوشالی دشمنان دین خدا را می بینیم این حادثه را یاد کنیم.

امام جمعه سراوان ادامه داد: در میدان رزم بودن رسول(ص) و امیر المومنین (ع) باعث ایجاد یک قوت میان مسلمین بود و این پیروزی و شهامت مقدمه ای شد که در سالهای بعد مکه فتح و ندای اسلام در سراسر عالم طنین انداز شد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به روز کارگر، اضافه کرد:بهترین وجه ای که باید به آن توجه کرد شعار سال است که به اشتغال و رونق کار کمک می کند، باید کار و تلاش و مجاهدت را جزء اساس زندگی بدانیم چرا که یکی از ویژگی های مسلمانان کار و تلاش است.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه شب های قدر، گفت: یک‌شب قدر به اندازه هزار ماه ارزش دارد، تمام ملائک به زمین می آیند، اگر در محضر خالق باشیم و عبادت کنیم، نماز بخوانیم، دعا و استغفار در پیشگاه پروردگار عالم داشته باشیم بسیار ارزشمند است.

امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: شب قدر شبی است که دروازه های رحمت بی انتها باز است و انسان می تواند سرشت و سرنوشت خود را در پیشگاه پروردگار عالم به خوبی رقم بزند.

حجت اسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه ۱۲ اردیبهشت روز معلم و شهادت شخصیت برجسته، فیلسوف، فقیه و صاحب علم و معنویت شهید مطهری است، اذعان کرد: شهید مطهری یکی از عنصر های بسیار موفق انقلابی و در خط امام بود که توسط انسان های ضد دین به شهادت رسید، دشمنان انقلاب اسلامی بهترین انسان ها را با سخیف ترین شکل ممکن به شهادت رساندند که یکی از آن شخصیت ها شهید مطهری بود که ایده های نو و زیبا از دل اسلام ایجاد و مقابل دشمنان اسلام با علم ایستادگی کرد.

وی بیان کرد: ضربت خوردن امام علی (ع) به دست ابن ملجم مرادی در ۱۹ رمضان رقم خورد، اگر تعصب نابه جا و جاهلیت در علم و اسلام، افراط و دین داری همراه با پلشتی باشد گروهی به اسم گروه خوارج تشکیل می شود که به اسم دین فرق ولی خدا را می شکافند و امام (ع) مظلومانه به دست شنیع ترین انسان ها به شهادت می رسد و مسلمان از وجود این شخصیت بی نظیر بی بهره می شوند.

امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: بعضی ها در حال ایجاد فضاهای غبار آلود هستند که نتوانیم انتخاب اصلح و حضور پر رنگ در انتخابات داشته باشیم که باید توجه کنیم چرا که دشمنان به شدت در تلاش هستند تا مردم را از حضور پرشور در انتخابات دلسرد کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۰۵۹


ارسال