جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳
فرماندار سیب و سوران مطرح کرد؛
همرامی مردم در انتخابات بازوی حمایتی برای تقابل با استکبار جهانی/ ضرورت تلاش دلسوزان واقعی انقلاب برای تزریق امید در جامعه
 
مجیب حسنی گفت: مسئله انتخابات در جمهوری اسلامی ایران قدری متفاوت تر از سایر نظام های سیاسی است چرا که همیشه همراهی و همدلی مردم در منطقه انتخابات و مشارکت در انتخابات موضوعی بوده که به عنوان یک ابزار و یک بازوی حمایتی نظام برای تقابل با استکبار مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است.
به گزارش عصرهامون؛ مجیب حسنی فرماندار سیب و سوران در گفت و گو با شستون بیان کرد: اساساً مشروعیت نظام های سیاسی مختلف در جهان بر پایه مشارکت اجتماعی و مدنی افراد جامعه است انتخابات به عنوان سمبل این حرکت و مشارکت اجتماعی همیشه از حیث مشارکت و عدم مشارکت مردم مناطق مورد مناقشه بین نظام های سیاسی مختلف در سطح جهان قرار گرفته است.

وی افزود:اما مسئله انتخابات در جمهوری اسلامی ایران قدری متفاوت تر از سایر نظام های سیاسی است چرا که همیشه همراهی و همدلی مردم در منطقه انتخابات و مشارکت در انتخابات موضوعی بوده که به عنوان یک ابزار و یک بازوی حمایتی نظام برای تقابل با استکبار مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است.

این مقام مسئول گفت: تلاش شده در حوزه های مختلف هم از حیث اقتصادی، سیاسی، مسائل نظامی و هسته ای کشور و حتی روابط بین الملل کشور در سطح دنیا به عنوان ابزار برای تولید نارضایتی در کشور از آن استفاده شود تا مردم را به نوعی مجاب به عدم مشارکت در انتخابات آینده بکنند.

حسنی ادامه داد: به طور مثال اشاره می‌شود به موضوعی که اخیراً در سطح کشور رخ داد مثل مسئله سند مشارکت و راهبردی ایران و چین که رسانه های کشورهای استکبار خیلی تلاش و سعی کردند در صدد سوءاستفاده از این سند مشارکتی و راهبردی قرار گیرند و حتی تشابهاتی به نوعی القای حس قراردادهای مشابه ترکمنچای و امثالهم که در تاریخ ایران اتفاق افتاده بود را مطرح کردند، در گوشه ای دیگر در تعابیری نیز از فروش کامل کشور به چینی ها استفاده کردند و حتی در فضای مجازی از تولید محتوای طنز نیز بهره بردند.

وی اضافه کرد: اما آنچه واقعیت است چیزی متفاوت از این بود که اخیرا نیز حواشی در حوزه دول اتفاق افتاد و نشر ناصحیح یک فایل صوتی سبب شد موج سواری رسانه‌های معاند تقویت شود و به نوعی القا بین جامعه صورت بگیرد که یک گسست عمیق بین ارکان نظام وجود دارد اما این موضوع نیز به دوز از واقعیت بود و در نهایت  با هدف عدم مشارکت مردم در انتخابات آینده شکل گرفت که طرح ریزان داخلی و خارجی به دنبال این هستند که مشارکت مردم در انتخابات را پایین بیاورند.

فرماندار سیب و سوران خاطر نشان کرد: اما ملت همیشه در صحنه ایران ثابت کرده اند که زمانی باید پشت نظام، ولایت و رهبری باشند قیام گونه با حرکات جهادی همیشه در کنار نظام، رهبری و انقلاب بودند.

حسنی اذعان کرد: پیش بینی بر این است با بهبود شرایط کرونا یکی از دلایل هایی است که می تواند موضوع انتخابات را در خرداد ماه به چالش بکشد و قدری میزان مشارکت را در واقع سمت منفی بدهد می‌تواند با بهبود شرایط آهنگ حرکت واکسیناسیون که در کشور شکل می‌گیرد تقویت شود و توفیقاتی که در تولید واکسن به تولید واکسن انجامید در خردادماه به نتیجه مطلوب برسیم.

وی بیان کرد: استکبار جهانی و رسانه‌های معاند مبنی بر خالی کردن پشت نظام توسط مردم هر ساله تلاش کرده است اما در سالهای اخیر این سناریو شکست خورده و شکست خواهد خورد، مردم بار دیگر حماسه سیاسی در نظام رقم خواهند زد.

این مقام مسئول تصریح کرد: امروزه از فضای مجازی به نوعی باید به عنوان یک فضای حقیقی تعبیر شود تا فضای مجازی چرا که خود واقعی افراد و نیاز افراد را در فضای مجازی راحت تر از فضای حقیقی شاهد هستیم.

حسنی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که فضای مجازی به عنوان یک فضای جولانگاه برای معاندین نظام برای ضربه زدن به ارکان نظام و ساختار نظام استفاده می‌شود، بیان کرد: پس از دستور حضرت آقا و تلاش‌های صورت گرفته تلاش می‌شود فضای مجازی به نوعی مدیریت شود چرا که ارتباط دادن تمام موضوعات اعم از اقتصادی و مسائل مرتبط با بحران کرونا در کشور و حتی موضوعاتی همچون سند راهبردی و موضوعات دیگر در فضای مجازی به صورت پر رنگ استفاده می شود اما بعد از گذشت یک و نیم ماه از شروع سال جدید موج اول تحریم ها در این فضا شکسته شد.

وی ادامه داد: تلاش های نیروهای انقلابی و دلسوزان واقعی نظام بر این است که باید در ایجاد رضایتمندی در بین لایه های مختلف مردم از هر حیث تقویت و تلاش شود چرا که مسئله اصلی کشور در حال حاضر از دید شخصی بنده مسئله انتخابات، معیشت مردم و مبارزه با فساد است که اگر حرکات خوبی که شروع شده به نتایج مطلوب برسد امید به آینده تزریق می‌شود و قاعدتاً ۲۸ خرداد متفاوتی را شاهد هستیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۱۶


ارسال