دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
ساخت و ساز های غیر قانونی در اراضی کشاورزی در محدوده بولوار بهداشت سراوان منجر به افت ولتاژ برق در این منطقه شده است.
به گزارش شستون، اهالی حاشیه بلوار بهداشت سراوان در اعتراض به مشکل برق این منطقه و رفع آن ها با فرماندار شهرستان دیدار کردند تا شاید این معضل پس از سال ها مرتفع شود.

اما گفته می شود در این محدوده ساخت و ساز به صورت غیر قانونی، بدون اخذ مجوز و در زمین های زراعی انجام شده

افت ولتاژ برق تحفه ساخت و سازهای قارچ گونه در محدوده بولوار بهداشت

در همین راستا سعید تجلیلی فرماندار سراوان به خبرنگار ما گفت: تعدادی از اهالی بولوار بهداشت حاشیه نشین هستند که اراضی مشاع زراعی را تغییر کاربری داده و بدون اخذ مجوز های لازم از مراجع مربوطه ساخت و ساز انجام داده اند.

وی افزود: در یک مقطع به اهالی این منطقه اجازه داده شده که به صورت موقت برق داشته باشند و در صورت تغییر کاربری زمین های مربوطه برق را به صورت دایم دریافت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: برای تامین برق مورد نیاز بر اساس طرح های ارائه شده مانند طرح هادی، برق درخواست می شود اما در محدوده بولوار بهداشت به صورت قارچ گونه در اراضی ملی و کشاورزی‌ به صورت غیر قانونی ساخت و ساز انجام شده که در حال حاضر اهالی منطقه مدعی هستند که به آنها خدمات ارائه شود.

تجلیلی ادامه داد: با این اقدام غیر قانونی در سال های گذشته برخورد قانونی صورت نگرفته اما در حال حاضر برای حل این مشکل در حال تهیه لیست و‌مطرح کردن در جلسه شورای تامین هستیم تا مشکل اراضی و برق رسانی این منطقه رفع شود.

امکان تیرکوبی و نصب ترانس در اراضی کشاورزی وجود ندارد

سمیرا رحمانی سرپرست اداره برق سراوان در خصوص مشکل برق محدوده بولوار بهداشت گفت: مشکل ساکنین این منطقه اراضی آنها است و تا زمانی که کاربری کشاورزی به مسکونی تغییر پیدا نکند امکان تیرکوبی، نصب ترانس و واگذاری کنتور وجود ندارد.

وی افزود: اکثر کنتور های منطقه مذکور بر روی پایه ها نصب شده که داخل منازل کنتور وجود ندارد، مردم از روی آخرین پایه های نصب شده برق دریافت کردند اما حالا معترض هستند که افت ولتاژ دارند در صورتی که در آن زمان که کنتور ها به صورت موقت به آنها واگذار شده تعهد داده اند که اگر افت ولتاژ و یا مشکل دیگر به وجود آمد مسئولیت با خود آنها است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مشکل اهالی محدوده بولوار بهداشت مربوط به سال ها قبل است که به صورت غیر قانونی در زمین های کشاورزی ساخت و ساز انجام داده اند اما چنانچه تغییر کاربری انجام شود آماده ارائه خدمات هستیم.

خدمات شهرداری در محدوده شهری انجام می شود

عبدالله درزاده شهردار سراوان نیز در این خصوص گفت: بولوار کشی و نامگذاری معابر فقط در قسمتی که در محدوده شهری تعریف شده انجام گرفته است.

وی افزود: در قسمتی از این منطقه بدون مجوز و نقشه شهرداری به صورت غیر قانونی ساخت و ساز انجام شده که شهرداری هیچ گونه خدماتی به آنها ارائه نداده است.

شهردار سراوان گفت: در حال حاضر آن منطقه در محدوده شهری قرار نگرفته و چنانچه در طرح های جدید به شهر الحاق شود خدمات ارائه می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۸۸


ارسال