چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲
خطیب نماز جمعه سراوان مطرح کرد؛
انتخابات؛ اصلی ترین بستر نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود/ حضرت امام (ره) در دنیا تحول ایجاد کرد
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان گفت: انتخابات یکی از اصلی ترین بسترهایی است که مردم ایران برای تعیین نقش خود در آن سهیم هستند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه مسئله ای که امروز باید به آن توجه داشته باشیم انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا است که چند روز مانده برای حضور در پای صندوق های رأی، بیان کرد: انتخابات در نظام اسلامی و انقلاب اسلامی ایران یکی از اصلی ترین بستر های نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود است.

وی افزود: یکی از دستاوردهای بسیار با ارزش انقلاب اسلامی برای مردم ایران این است که در تعیین سرنوشت خود شریک هستند.

امام جمعه سراوان گفت: یکی از پر اهمیت ترین جایی که مردم ایران اسلامی باید حضور پررنگ داشته باشند مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و دیگر انتخابات است تا انسان های صالح انتخاب شوند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان کرد: اگر بخواهیم اهمیت انتخابات را مد نظر داشته باشیم باید توجه کنیم به فرمایشات گوهر بار رهبر انقلاب اسلامی که چه توصیه هایی در این زمینه دارند.

وی اضافه کرد: حضور حداکثری در انتخابات دارای اهمیت است، دشمن تمام توان خود را به کار گرفته، منحرفان داخلی و دشمنان داخلی دست به دست هم داده اند تا مردم را از حضور در پای صندوق های رأی غافل کنند.

امام جمعه سراوان ادامه داد: دشمن می داند اگر انتخابات پر شور و حداکثری برگزار شود توطئه هایی که در اذهان عمومی ایجاد می کند حرف آنها کذب می شود، توطئه آنها خنثی و ناامید می شوند اما اگر انتخابات پر شور برگزار نشود دشمن امید وار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان کرد: پیام حضور مردم در پای صندوق های رأی این است که مردم دشمنی دشمنان و حقیقت انقلاب، عزتمندی ها و استقلال را می بینند، تبلیغات دشمن را می دانند و در این مقطع حساس درک می کنند که باید با شور در انتخابات شرکت کنند.

وی بیان کرد:در طول تاریخ هر کجا مردم خوب دقت نکردند، حقیقت پنهان و باطل با رنگ و لعاب روی کار آمد، اما مردم با آگاهی، هوشیاری و بصیرت این شور را در انتخابات ایجاد می کنند تا دشمن احساس ناامیدی قطعی کند.

خطیب نماز جمعه سراوان با اشاره به سالروز رحلت جانگداز حضرت امام (ره)، گفت: امام (ره) شخصیت ماندگار در دل تاریخ بشریت است که در این عصر تحول در دنیای بشری ایجاد کرد، انقلاب اسلامی را به وجود آورد که در دنیا تحول آفرین بود، شور و توجه در همه عالم ایجاد و مردم را متوجه خوبی ها کرد و یکی از ظلمت ها و پلیدی های روزگار؛ انسان های جفاکار، ظالم، طاغوتی و مستکبر بودند که در ایران حکومت می کردند را به جهان معرفی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری افزود: امام خمینی (ره) استقلال و آزادی، خیرات و برکات را برای مردم ایران به ارمغان آورد، صحنه بشری را تغییر و فطرت ها را به سمت خدای متعال سوق داد.

وی اضافه کرد: حضرت امام با الگو گیری از نبی اکرم(ص) و امام علی(س) ارتباط شایسته با خالق ایجاد کرد و تحولی عظیم در دنیای بشری امروز به وجود آورد.

خطیب نماز جمعه سراوان بیان کرد: مقام معظم رهبری شاگرد راستین حضرت امام که یکی از شجاع ترین، مدبر ترین، بصیر ترین فرد پس از ایشان هستند که هدایت و ناخدایی انقلاب را برعهده گرفتند و مقابل هجمه ها و بلواگری های دشمن انقلاب را به خوبی هدایت کرد‌ند‌.

وی اذعان کرد: ۱۵خرداد جزء مهم ترین ایام این عصر است و از روزهایی است که نقطه شروع برای شکستن استخوان طاغوت و استکباری در دل تاریخ شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۴۹۲


ارسال