پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹
هجمه های سازماندهی شده علیه تزریق واکسن کرونا؛
داغ شدن بازار شایعات با هدف زیر سوال بردن نظام سلامت/ وقتی جان مردم فدای نظرات غیر کارشناسانه می شود
 
برخی از افراد سودجو با ایجاد هجمه های دروغین با هدف زیر سوال بردن نظام سلامت و با ابراز نظرات غیر کارشناسانه به دنبال این هستند تا نظام سلامت ایران را در دنیا زیر سوال ببرند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ همزمان با آغاز واکسیناسیون افراد مسن و کهنسال در ایران شایعاتی در فضای مجازی دست به دست شد که نگرانی هایی را برای این قشر از جامعه به وجود آورد.

برخی به دنبال این هستند تا با اظهارات نا کارشناسانه در خصوص واکسن و واکسینه شدن افراد علیه ویروس کرونا ذهن مردم را مشوش کنند و نظام سلامت کشور را زیر سوال ببرند.

حواشی ایجاد شده در خصوص واکسیناسیون کووید ۱۹ در فضای مجازی و فضای عمومی باعث شده تا مردم استرس‌های و سوالاتی نسبت به این مورد داشته باشد، در سراوان نیز این شایعات به گوش می‌رسد و برخی از مردم برای انجام واکسینه در مراکز تجمعی که برای این اقدام در نظر گرفته شده امتناع ورزید که با چند تن از افرادی که واکسن را دریافت کرده‌اند به گفتگو پرداختیم.

ضرورت انجام واکسیناسیون کرونا برای سلامت جامعه

یارمحمد اریان بازنشسته آموزش و پرورش و بزرگ شده روستای پره کنت که برای دریافت واکسن کووید ۱۹ به مرکز تجمیعی سالن شهید عصمت پناه مجتمع ورزشی شهید حسین پور سراوان مراجعه کرده بود به خبرنگار ما گفت: اولین مرحله واکسن را دریافت کرده است و هیچگونه عوارضی را برای وی به دنبال نداشته و تا کنون عوارضی از قبیل سرگیجه و تب را احساس نکرده است.

وی انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را یک ضرورت برای سلامت همگان دانست و به شهروندان توصیه کرد که به خاطر خود، خانواده و برای سلامت جامعه که با آن سر و کار داریم انجام واکسیناسیون را جدی بگیرند.

این شهروند سراوانی گفت: برخی ها در حال جوسازی هستند و می گویند ممکن است دریافت واکسن عوارض داشته باشد اما خود به عنوان اینکه اولین مرحله واکسن را دریافت کرده و حال برای دریافت نوبت دوم مراجعه کرده است می‌گویم که هیچ گونه عوارضی برایم به دنبال نداشته است.

آریان ادامه داد: از زمانی که کرونا در ایران شیوع پیدا کرد بنابر توصیه کادر درمان از منزل خارج نشده، کارشناسان بهداشتی و پزشکان و پرستاران زحمتکش که در عرصه سلامت زحمات فراوانی کشیدند و در این جهاد جان خود را از دست داده‌اند، خستگی و بی‌خوابی را در چهره کاردرمان مشاهده کرده ایم، بی‌انصافی است که اگر زحمت و تلاش و گذشت آنها را نادیده بگیریم.

وی عنوان کرد: بنابراین توصیه می شود بدون ضرورت هیچ زمانی از خانه خارج نشویم و اگر ضرورت ایجاد کرد که در اماکن پر ازدحام حضور یابیم بهتر است فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از ماسک استفاده کنیم.

دریافت واکسن کرونا با هدف جلوگیری از شیوع کرونا
ابراهیم امین مرادی ساکن بخش آن متولد ۱۳۱۳ مرحله اول واکسن را دریافت کرده و برای مرحله دوم به مرکز تجمعی مراجعه کرده بود به خبرنگار ما گفت: هیچ گونه مشکلی پس از دریافت واکسن برای وی به وجود نیامده است.

وی افزود: برخی‌ها می‌گویند که دچار تب و یا دیگر عوارض شده اما هیچ گونه علایم تاکنون نداشته ام.

این شهروند سراوانی به گروه هدف یا همان افراد بالای ۶۵ سال توصیه کرد که این واکسن را دریافت کنند چرا که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و مراکز بهداشت و سلامت است که از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می کند.

امیر مردای خاطر نشان کرد: باید خوشحال باشیم و افتخار بکنیم که این بستر در کشور فراهم شده تا با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت رایگان واکسینه شویم‌.

وی اذعان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون از منزل خارج نشده و در اجتماعات، مراسمات عروسی و خاکسپاری ها حضور نداشته و تاکنون خدا را شاکر است که به این ویروس مبتلا نشده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۵۲۳


ارسال