چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ,16 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کشف محموله سنگين مرفين در مرزهاي جنوب شرق کشور/ عزم جزم مرزبانان جهت تحقق شعار سال و لبيك به نداي رهبری
 
سردار محمد ملاشاهی از کشف محموله سنگين مرفين در مرزهاي جنوب شرق کشور خبر داد.
سردار "محمد ملاشاهي" فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در تشريح این عمليات در گفت و گو با عصرهامون گفت: در راستاي تشديد مبارزه با پديده شوم قاچاق موادمخدر، مرزبانان هنگ مرزي ميرجاوه پس از کار اطلاعاتي و عملياتي و انسداد معابر و پايش مستمر نوار مرز، از قصد قاچاقچيان موادمخدر براي انتقال محموله خود در منطقه مرزي "ريگ ملك" آن شهرستان به داخل كشور مطلع شدند و بلافاصله با آمادگي و تجهيزات كامل، به تشديد پوشش نوار مرزي پرداختند.

وي افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتي مسيرهاي تردد قاچاقچيان مشخص شد و مرزداران هنگ مرزي ميرجاوه در قالب چندين تيم پوششي و عملياتي با اجراي كمين‌هاي هدفمند و اجراي طرح مهار منطقه مورد نظر را در كنترل خود قرار دادند و با پشتيباني اطلاعاتي و هدايت عملياتي مرزباني استان موفق شدند، محموله موادمخدر را كشف و قاچاقچيان را در دستيابي به اهداف شوم شان ناکام كنند.

فرمانده مرزباني استان ادامه داد: قاچاقچيان كه قصد داشتند موادمخدر را در فرصتي مناسب به وسيله يك دستگاه خودرو وارد كشور كنند، در اين امر ناكام ماندند و به محض مشاهده مرزداران عرصه را بر خود تنگ ديدند و با رها كردن خودرو و موادمخدر از محل متواري شدند.

ملاشاهي تصريح كرد: مرزداران هنگ مرزي ميرجاوه در اين عمليات موفق شدند ضمن توقيف يك دستگاه خودرو، مقدار 290 كيلوگرم مواد مخدر از نوع مرفين را کشف کنند.

وي با اشاره به نامگذاري سال جاري توسط مقام معظم رهبري به نام توليد، پشتيباني‌ها و مانع‌زدايي‌ها، خاطرنشان کرد: در جهت تحقق شعار سال و لبيك به نداي رهبر عزيزمان، مرزداران استان با برقراري امنيت پايدار در مناطق مرزي، زمينه را براي هرگونه فعاليت توليدي، اقتصادي، عمراني، فرهنگي و... فراهم كرده‌اند و با مخلان نظم و امنيت برابر قانون و با شدت برخورد مي‌كنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۱۱


ارسال