پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷
با هدف ایجاد اشتغال و افزایش تولید؛
دوره آموزشی زنبور داری، تولید قارچ و کشت گیاهان دارویی در سراوان برگزار شد/ توانمند سازی بانوان روستایی با ارتقاء سطح علمی
 
دوره های آموزشی زنبور داری، تولید قارچ خوراکی، کشت گیاهان دارویی و صنایع جانبی با هدف ایجاد اشتغال، افزایش تولید و توانمند سازی بانوان روستایی در سراوان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ ناصر دولتی مسئول بخش آموزش و ترویج جهاد کشاورزی سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا کلاسهای آموزشی بخش ترویج جهاد کشاورزی سراوان در بستر فضای مجازی برگزار شد.

وی افزود: آموزش زنبورداری و پرورش آن با هدفت یجاد اشتغال و افزایش توان و افزایش تولید در مزارع و باغات با استفاده از گرده افشانی بهتر زنبور و افزایش مصرف عسل خانوارها به صورت تئوری در فضای مجازی و در پایان به صورت یک کارگاه یک روزه با حضور ۸۱ نفر از علاقه‌مندان زن و مرد برگزار شد.

این مقام مسئول گفت: همچنین در خصوص تولید قارچ خوراکی برای واحدهای کوچک خانگی و سالن های صنعتی با حضور سه نفر از اساتید برجسته، برای ۶۰ نفر از علاقه‌مندان با هدف ارتقاء توان علمی علاقمندان به مرحله اجرا در آمد.

دولتی گف: آموزش کشت گیاهان دارویی به خصوص زیره را در قالب باغچه های خانگی برای زنان روستایی و در مزارع جهت افزایش تولید در شهرستان به صورت پایلوت انجام داده اند که تایج رضایت بخشی را به همراه داشته است.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص آموزش تولید صنایع جانبی خرما مانند نحوه تهیه و تولید شیره خرما، عسل خرما، رنگینه و  قهوه هسته خرما برای توانمندسازی زنان روستایی نیز یک دوره آموزشی شده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۸۴۱


ارسال