شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷
تداوم همکاری سپاه با کادر بهداشت و درمان تا ریشه کنی کامل کرونا،
سبزپوشان انقلاب مدافعان واقعی خط مقدم سلامت هستند/ سپاه پاسداران؛ یار همیشه آماده مردم در کنار کادر بهداشت
 
سپاه شهرستان چابهار از ابتدا شروع اپیدمی کرونا لحظه به لحظه همگام با کادر بهداشت و درمان بوده و با تمام توان و تجهیزات در برابر این بیماری برای حفظ سلامتی مردم جنگیده است.
ه گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، کرونا بار دیگر با وجود همه تدابیر جهانی برای مهارش و در حالی که کشورهای مختلف جهان با ساختن واکسن مردم را در برابر این بیماری مهلک واکسینه می کنند، جولان می دهد و این بار بعد از گونه های چینی، انگلیسی و آفریقایی نوبت به گونه جهش یافته "دلتا پلاس" هندی است.

هر چند واکسیناسیون امیدی برای مهار این بیماری و جلوگیری از فوت افراد بوده است اما ظهور "دلتا پلاس" با قدرت سرایت بالاتر نسبت به سایر گونه های قبلی باز دلهره و اضطراب را بین مردم جریان داد.

جمهوری اسلامی ایران که یکی از کشورهای همراه با هند در عرصه اقتصادی است با وجود تدابیر و تمهیدات لازم در مرزهای شرقی برای جلوگیری از ورود این ویروس و همه تلاش های کادر درمان، بازهم با این مهمان ناخوانده همچون گونه های قبلیش مواجه شد.

سیستان و بلوچستان با وجود متوقف کردن فعالیت های تجاری، اقتصادی و محدودیت در مرزها با کشورهای پاکستان و هند برای مانع شدن در برابر این سوغاتی تلخ مهارجه ها، این روزها با شدت یافتن بیماری و مشاهده افراد مبتلا درگیر است.

افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان نسبت به سنوات گذشته به گونه رخ داد که با تدبیر ستاد مقابله با کرونا یک هفته کلیه ادارت، بانک ها، مراکز عمومی و تجاری تعطیل شد و در حال حاضر با محدودیت و حضور یک سوم نیرو فقط ادارت و ارگان ها از روز شنبه 19 تیرماه شروع به فعالیت کردند.

فعالیت مجدد مراکز عمومی و تجاری منوط به بهبود شدند شرایط فوق بحرانی در سیستان و بلوچستان به ویژه بندر اقیانوسی چابهار است که شاهد اوضاع نابسامان این بیماری در کنار سایر مشکلات آن نظیر کمبود دارو، فضای فیزیکی درمانی، آب، برق هستیم.

برگزری مراسمات عروسی، عزا، شلوغی بازار و مراکز تجاری و اصناف و بی توجهی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی مهمترین عواملی هستند که امروز باعث به وجود آمدن شرایط فوق بحرانی شده است.

در کنار این موارد اما برای جلوگیری و کنترل این بیماری بهترین راه حل تلاش همگانی برای بهبود شرایط است که از ابتدای آغاز این اپیدمی در کنار سفید پوشان خط مقدم کرونا، مردانی از جنس مردم با لباسی سبز همگام کادر درمان در هر لحظه بوده و هستند تا بتوانند همچون همیشه خدمت رسانی کنند.

غیور مردان سپاه پاسداران که همیشه در خط مقدم مرزداری و دفاع از حریم انقلاب بودند این بارهم برای ایجاد آسایش و آرامش مردم و حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی در خط مقدم مقابله با کرونا با تمام توان ایستاده اند تا نور امیدی در بین بلواهای داخلی باشند.

سپاه شهرستان چابهار از ابتدا شروع اپیدمی کرونا لحظه به لحظه همگام با کادر بهداشت و درمان بوده و با تمام توان و تجهیزات در برابر این بیماری برای حفظ سلامتی مردم جنگیده است.

ضد عفونی شهر و روستا، توزیع بسته های بهداشتی، مواد غذایی، برگزاری ویزیت رایگان و تجهیز کردن مراکز درمانی از جمله اقدامات موثری است که سپاه پاسداران طی مدت دوسال اخیر در چابهار برای مقابله با کرونا انجام داد.

تداوم همکاری سپاه با کادر بهداشت و درمان تا ریشه کنی کامل کرونا

محمدعلی پوراحمدیان فرمانده سپاه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: امروز در مبارزه با کرونا، حوزه سلامت در خط مقدم قرار دارد و سپاه پاسداران نیز همچون سایر صحنه های سخت پیش آمده در گذشته، با احساس وظیفه نسبت به یاری مردم، آماده هرگونه پشتیبانی از حوزه بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه فعالیت سپاه در راستای مقابله با بیماری کرونا تا پایان ریشه‌کن کردن این ویروس منحوس ادامه خواهد داشت افزود: بسیج امروز با تمام امکانات و قوا به صورت شبانه روزی در حال فعالیت و مبارزه با این بیماری می باشد تا شاهد ریشه کنی این ویروس منحوس باشیم.

فرمانده سپاه چابهار با اشاره به تاکید مقام معظم هبری ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها تأکید ویژه‌ای بر روی اقناع مردم در مواجهه با ویروس منحوس کرونا دارند و باید تلاش شود در تحقق این مهم با بیان واقعیت‌ها اثرگذار باشیم.

وی با بیان ظرفیت های مردمی سپاه گفت: بسیج محلات، دانشجویی، ادارات، اصناف و جامعه پزشکی، بخشی از اقدام های صورت پذیرفته در راستای مبارزه با کرونا، توسط نیروهای بسیجی و سپاهی ادامه دارد.

پوراحمدیان با تاکید بر اینکه در این برهه زمانی تنها راه مقابله با بیماری کرونا تقویت عملکرد پایگاه های سلامت با محوریت محله محور است اذعان کرد: پایگاه های سلامت می توانند نقش بسیار موثری در فرهنگ‌سازی عمومی در رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

وی افزود: ارائه مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی به‌صورت حضوری و غیرحضوری، شناسایی زودهنگام بیماران، افراد در معرض تماس نزدیک و پاسخ سریع، قرنطینه خانگی و غیر خانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض آسیب و همچنین ارتقای کیفیت مراقبت‌های بستری از مهم ترین اقدامات سپاه در کنار حوزه سلامت شهرستان است.

وی ادامه داد: جذب کمک‌های مردمی، سازمان‌ها و نهادها با مشارکت بسیج و توزیع در جمعیت آسیب‌پذیر و در معرض خطر بالا اعم از معیشتی و سلامتی از راهبردهای تعریف‌شده برای «تیم‌های حمایتی» است که در چندین مرحله به اقشار آسیب پذیر جامعه مخصوصا در حاشیه شهر چابهار توزیع شده است.

فرمانده سپاه چابهار در ادامه با اشاره به راه اندازی سه مراکز در نظر گرفته شده جهت انجام واکسیناسیون عمومی اظهار کرد: به منظورت سهولت دسترسی شهروندان برای مقابله با این بیماری به ویژه گونه جهش یافته آن موسوم به "دلتا" در شهرستان چابهار راه اندازی و امروز افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه سرعت در تزریق واکسن و جلوگیری از تجمع از مهمترین مزایای راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون است، افزود: سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون واقع در سالن كتابخانه گلشهر، سالن مدرسه آسيه و سالن دانشگاه دريانوردي در نظر گرفته شده است که پس از تجهیز خدمات تزریق واکسن به شهروندان انجام خواهد شد.

پوراحمدیان از جمله مهم ترین اقدامات سپاه چابهار در مقابله با ویروس منحوس کرونا، ضدعفونی مراکز و محل های شهری و روستایی، توزیع بسته های بهداشتی، ارائه خدمات درمانی و کمک در برقراری حفظ پروتکل هاعنوان کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۶۵۸


ارسال