دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۹
برای اولین بار در سراوان؛
عمل جراحی فتق شدید دیافراگماتیک در بیمارستان رازی با موفقیت انجام شد
 
فرماندار سراوان گفت: برای اولین بار در سراوان عمل جراحی فتق شدید دیافراگماتیک در بیمارستان رازی سراوان با موفقیت انجام شد.
به گزارش عصرهامون، سعید تجلیلی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: برای اولین بار در سراوان عمل جراحی فتق شدید دیافراگماتیک که هم از نظر نوع جراحی و هم بیهوشی عملی سخت و با ریسک بسیار بالا حتی در بهترین و مجهزترین مراکز جراحی اطفال است در در بیمارستان رازی سراوان انجام شد.

وی افزود: نوزاد ۲ روزه که با فتق دیافراگماتیک شدید در این مرکز به دنیا آمده بود، علیرغم پذیرش در یزد و کرمان به دلیل ریسک بالای انتقال و عدم رضایت والدین جهت اعزام ، تحت عمل جراحی بازسازی کامل دیافراگم چپ قرار گرفت.

فرماندار سراوان ادامه داد: این عمل که در اوج همه گیری کرونا و فشار کاری پزشکان و کادر درمان انجام شد، با موفقیت همراه بود و نوزاد پس از ۲۴ ساعت از عمل با حال عمومی رضایت بخش در NICU بستری است.

تجلیلی خاطر نشان کرد: اخیرا ۲ مورد عمل جراحی آترزی مری و چندین مورد آترزی دئودنوم و ژژنوم در این مرکز بر روی نوزادان تازه متولد شده توسط تیم جراحی و بیهوشی انجام شده و بیماران با حال عمومی خوب از این مرکز ترخیص شده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۵۱


ارسال