پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
شماری از شهروندان مهرستانی از عدم انجام واکسیناسیون و تست کرونا در این شهرستان در روزهای اخیر گلایه مند هستند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از  شستون؛ در هفته اخیر شماری از شهروندان مهرستانی نسبت به عدم انجام تست کرونا و واکسینه شدن در مراکز تعیین شده این شهرستان گلایه داشتند و خواستار پاسخگویی مسئولین امر شدند.

برخی دیگر از شهروندان و ساکنین مهرستان با تماس با این پایگاه خبری از انجام واکسیناسیون و تست کرونا در شهرهای دیگر خبر دادند و گفتند: زمانی که در مهرستان واکسن‌کرونا تلقیح نمی‌شود به اجبار به سیب و سوران مراجعه کرده و در آنجا واکسینه شده است.

به اذعان این شهروند مهرستانی بیش از یک هفته است که تست کرونا در مراکز تجمیعی و درمانی مهرستان انجام نمی‌شود و یا اینکه پاسخ تست کرونا با تاخیر اعلام می شود، که این امر باعث شده تا رنگ بندی وضعیت شهرستان به گونه ای دیگر نشان داده شود.

شهروندان مهرستانی معتقد هستند که مهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد چرا که بیماران کرونایی در ایرانشهر و یا سراوان بستری و در آنجا فوت می کنند که در آمار شهرستان محاسبه نمی شوند و علت مراجعه بیماران کرونایی به شهرهای همجوار را نیز نداشتن بیمارستان و تخت بستری عنوان کرده اند.

برای بررسی صحت و سقم این موضوع و پیگیری مطالبه مردمی تماس های مکرر با پرویز دامنی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گرفته شد که وی پاسخگوی تلفن خود نبود.

اما در همن راستا روابط عمومی مرکز بهداشت مهرستان با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: باتوجه به پیگیری های به عمل آمده و تحویل واکسن برکت از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، به اطلاع شهروندان مهرستان که دوز اول واکسن برکت را دریافت کرده اند و زمان تلقیح نوبت دوم آن ها فرا رسیده است می رساند؛ براساس اولویت های موجود جهت دریافت دوز دوم واکسن از طرف واحدهای بهداشتی فراخوان داده خواهند شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که ضمن عرض پوزش از کمبود واکسن کرونا در چند روز اخیر، ارائه خدمات واکسیناسیون کرونا با سرعت بیشتری در شهرستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۳۵۲


ارسال