يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: در روزهای اخیر شاهد ورود چند هزار نفری اتباع خارجی از مرزهای سراوان به داخل کشور بوده ایم که برای جلوگیری از بروز هر گونه حوادث و مشکلات باید ساز و کار مناسب اندیشیده شود.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون،حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان بیان کرد: از دولت سیزدهم انتظار می رود که در انتصابات خود به ویژه برای سیستان و بلوچستان شخصیتی را منصوب کند که دلسوز، مردمی، انقلابی و مدیر باشد تا به محرومیت ها و ظرفیت های بی نظیر این استان توجه شود.

وی گفت: سراوان شهری است که چند صد کیلومتر مرز با کشور پاکستان دارد و از آنجایی که مرز محل داد و ستد است اما در سراوان در حوزه اقتصادی و اجتماعی هیچ فرصتی ایجاد نشده و موثر نبوده است.

امام جمعه سراوان ادامه داد: از سوی دیگر اخیرا شاهد ورود افراد و اتباع خارجی زیادی از آن سوی مرز به این منطقه بوده ایم که باید برای جلوگیری از بروز هر گونه سوء استفاده و مشکل ساز و کار اساسی اندیشیده شود؛ مشاهده شده برخی از این افراد مورد هجمه و اخاذی قرار گرفتند، مشخص نیست این افراد با چه هدفی وارد می شوند که مقابل آنها نیز گرفته نمی شود.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: همچنین شاهد افزایش قاچاق سوخت به وسیله موتور سیکلت و خودرو در این منطقه بودیم که اگر بازارچه های مرزی و قانونی ایجاد شود چه به صورت پیله وری و چه در حوزه گمرک، بسیاری از مشاغل کاذب و خلاف جمع آوری می شود که از دولت جدید انتظار می رود با تدابیر لازم مرز سراوان را از آشفتگی خارج کند.

وی خاطر نشان کرد: اعضای شورای شهر و روستا که به وسیله مردم انتخاب شدند نباید از این عنوان سوء استفاده کنند و برای برچیدن سیمای نازیبای شهرستان تلاش ویژه داشته باشند چرا که مبلمان شهری و نظافت شهر قابل قبول نیست.

امام جمعه سراوان اضافه کرد: اعضای شورای شهر باید شخصی را به عنوان شهردار انتخاب کنند که دلسوز باشد و مخلصانه وارد میدان شود تا شاهد تغییر و تحول اساسی در شهر باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به تحولات افغانستان گفت: مردم افغانستان مردمی مسلمان، دیندار، سلحشور و بیگانه ستیز هستند و هرکسی که بخواهد در این کشور حکومت و دولت تشکیل دهد باید از تمامی قشر ‌و گروها بهره ببرد.

وی اذعان کرد: با خروج ذلت بار آمریکایی ها از افغانستان باید در ذهن افرادی که دل در گرو استکبار و شیطان بزرگ داشتند این تلنگر ایجاد شود که این موضوع نشانه افول، ضعف و قدرت پوشالی آمریکا است.

امام جمعه سراوان ضمن گلایه از برخی از مسیولین که در نماز جمعه حضور ندارند، گفت: برخی از مسئولین شهرستان که در نظام اسلامی و برای مسلمین انجام وظیفه می کنند در نماز جمعه حضور ندارند لذا می طلبد خود را از مباحث معنوی به ویژه نماز جمعه بی بهره نکنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۴۰


ارسال