يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۷
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سراوان خبر داد؛
فعالیت ۴۶۰ تعاونی در سراوان/ برای ۶ هزار و ۵۲۷ نفر اشتغال زایی شد
 
بشیر دهواری گفت: در سراوان ۴۶۰ تعاونی با عضویت ۳ هزار و ۶۲۰ نفر فعالیت دارند.
به گزارش عصرهامون؛ بشیر دهواری رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه بخش تعاون دومین رکن اقتصادی کشور محسوب می شود، بیان کرد: اهمیت بخش تعاون در اقتصاد کشور در فرمایشات گوهر بار مقام معظم رهبری به خوبی نمایان است و در اصل ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی نیز به این حوزه تاکیدات فراوان شده است.

وی افزود: یکی از برنامه های دولت سیزدهم و وزارت کار این دولت بحث اشتغال پایدار است که این امر با تعامل تمامی دستگاه ها امکان پذیر است.

این مقام مسیول گفت: در سراوان بالغ بر ۴۶۰ تعاونی با عضویت ۳ هزار و ۶۲۰ نفر راه اندازی شده و در حال فعالیت هستند.

دهواری ادامه داد: در تعاونی های فعال سراوان برای ۶ هزار و ۵۲۷ نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

وی خاطر نشان کرد: از آنجایی که همکاری در تعاونی بسیار دارای اهمیت است می توان با سرمایه های اندک سرمایه گذاران و تشکیل تعاونی گام های بلندی در راستای آبادانی و عمرانی کشور برداشت.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سراوان اذعان کرد: یکی از رویکرد های اداره تعاون، توانمند سازی تعاونگران است که در این زمینه تسهیلات بانکی با نرخ ۴ درصد ارایه می شود و در این زمینه هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

سپاهی یادآور شد: به مناسبت هفته تعاون در سراوان غبار روبی مزار شهدا، بازدید از نمایشگاه توانمند سازی بانوان در روستای کلپورگان، بازدید از درمانگاه خیریه نور که د قالب تشکل تعاونی خدماتی، بهداشتی و درمانی فعالیت می کند انجام و از تعاونگران نمونه نیز با حضور مسیولین طی یک مراسمی تجلیل شد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۷۸


ارسال