يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶
شرقی ترین نقطه ایران پرچمدار جاده های غیر استاندارد؛
ویراژ خودروهای سوخت کش از کیفیت جاده های مرزی بم پشت کاسته است/راه های روستایی نیازمند توجه بیشتر مسئولین
 
همواره راه ها یکی از عوامل توسعه جوامع بشری به شمار می روند اما ساکنین شرقی ترین نقطه ایران در بخش "بم پشت" از داشتن جاده های مواصلاتی استاندارد و آسفالت محروم هستند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ راه های مواصلاتی برای توسعه و آبادانی جامعه بشری بسیار حیاتی بوده اما ساکنین بخش مرزی بم پشت سراوان از این نعمت محروم هستند که یکی از مطالبات به حق آنها داشتن راه استاندارد برای تردد است.

نبود زیرساخت های مناسب در این بخش مشکلات عدیده ای را در بخش آموزش نیز به وجود آورده و بنا به اذعان برخی از مسئولین گاها موجب ترک تحصیل دانش آموزان شده است.

عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه احداث راه های مواصلاتی در سیستان و بلوچستان مطلوب و رضایت بخش نبوده که این امر مورد اعتراض ساکنین این استان شده است.

گاها کاربران فضای مجازی در شبکه های اجتماعی تصاویر و فیلم های مختلفی از راه های غیر استاندارد این منطقه به اشتراک می گذارند تا شاید با بهره گیری از این بستر مطالبات به حق خود را به گوش مسئولین برسانند.

از سوی دیگر تردد بالای خودروهای سوخت کش در این منطقه باعث شده تا از کیفیت جاده ها کاسته شود چرا که بعضاً در طول هر شبانه روز بنا برگزارشات منابع محلی بیش از هزار خودرو در جاده های بخش رفت و آمد دارند.

سپاه ناجی ساکنین بخش بم پشت

محمد رحیم قلندرزهی، عضو شورای بخش بم پشت در این رابطه به خبرنگار ما گفت: بم پشت بیش از ۸۰۰ کیلومتر راه دارد که از این مقدار فقط ۱۰ درصد آن آسفالت است.

وی افزود: ساکنین این بخش دیگر امید به اداره راه و شهر سازی ندارند و تنها امید آنها سپاه است زیرا از زمانی که به جاده سازی این منطقه ورود کرده، روند پروژه ها تسریع یافته است.

این عضو شورای بخش، بخش بم پشت ادامه داد: در منطقه نگور و کشتگان امکان تردد برای خودرو ها وجود ندارد، اکثر مواقع هفت ساعت طول می کشد تا یک مسیر پنجاه کیلومتری در این منطقه طی شود.

قلندرزهی با بیان اینکه در گذشته افرادی به دلیل نبود راه مناسب جان خود را از دست داده اند، اضافه کرد:  روزانه در این منطقه مرزی شاهد تردد هزاران خودروی سوختکش هستیم که از کیفیت راه ها کاسته شده و تردد را با مشکل مواجه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امکان تردد با خودروی سواری در این منطقه وجود ندارد و با تویوتا و وانت بار نیز رفت و آمد به سختی انجام می شود.

این مقام مسئول گفت: نبود راه مناسبت در بیشتر نقاط بم پشت باعث شده تا به دانش آموزان سرویس دهی انجام نشود چرا که از حداقل استانداردها محروم هستیم.

سوختکش ها بلای جان جاده های بخش بم شدند

مسعود سپاهان بخشدار بم پشت در این رابطه به خبرنگار ما گفت: کل بخش بم پشت ۷۸۰ کیلومتر جاده دارد که ۱۶۰ کیلومتر آن آسفالت است.

وی افزود: امسال مسیر مورتی_آسکان، آسکان_حق آباد، گروانی_ کشتگان در سامانه به مناقصه گذاشته شده است.

این مقام مسئول گفت: جاده های خاکی و صعب العبور بم پشت تردد را برای ساکنین شرقی ترین نقطه ایران با مشکل مواجه کرده اما در دوسال اخیر فوتی بیمار به دلیل نامناسب بودن و یا صعب العبور بودن جاده ها گزارش نشده است‌‌.

سپاهیان خاطر نشان کرد: جاده های این بخش مسیر تردد سوختکش ها است و چون میزان تردد بالا بود، امکان رفت و آمد با خودروی سواری وجود ندارد و وانت بار ها نیز به سختی تردد می کنند.

وی اذعان کرد: در هفته اخیر پروژه بهسازی، بازسازی و بازگشایی مسیر گروانی_ کشتگان و روستای شادی کلک آغاز شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۹۶


ارسال