چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۲
سود پرملات دلالان از بازار سیمان؛
افزایش قیمت سیمان در سراوان داد مردم را درآورد/ یک مسئول: دریافت کد بورسی تنها راه‌حل کاهش قیمت‌
 
ورود سیمان به بورس کالا و نداشتن کد بورسی توسط واحد های فروش مصالح ساختمانی در سراوان موجب جهش قیمت این کالای پرمصرف شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ سیمان یکی از مصالح اصلی برای ساخت و ساز بوده که یک ماهی است رشد چشمگیر قیمت آن در سراوان شدت گرفته و بنا به اذعان برخی از شهروندان هر کیسه تا 70 هزار تومان در بازار افزایش داشته است.

در همین راستا شماری از شهروندان ضمن انتقاد از روند افزایشی قیمت سیمان، خواستار پیگیری این معضل از سوی رسانه ها مبنی بر چرایی علت و پاسخ شفاف آن از سوی مسئولان شدند.

به گفته شماری از مردم، قیمت سیمان روز به روز در حال افزایش است و در برهه‌ای از زمان ساخت و سازها متوقف شد تا بلکه قیمت ها کاهش یابد اما در پی عدم نظارت کافی بر بازار مصالح قیمت برخی از اقلام مانند سیمان سیاه در هر فروشندگی متفاوت بوده و برخی از افراد که از این بازار سود کلان می برند با قیمت های دلبخواهی سیمان را در اختیار مردم قرار می‌دهند.

کاهش قیمت‌ها با دریافت کد بورسی

مسعود ملازهی، رئیس اداره صمت سراوان به خبرنگار ما گفت: سیمان به عنوان یک کالا وارد بورس کالا شده و خرید از  این طریق باید انجام شود، اما از آنجایی که اکثر واحد های فروش سراوان فاقد کد بورسی هستند و خرید از بازار آزاد صورت می گیرد این امر سبب جهش نرخ هر پاکت سیمان در این منطقه شده است.

وی افزود: طبق مصوبه جلسه هفته اخیر، تمامی واحد های فروش برای دریافت کد بورسی در سامانه ثبت نام شدند و پس از دریافت کد بورسی، سیمان با قیمت مصوب در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول گفت: به دلیل اینکه واحد های فروش سراوان سیمان را از دلال خریداری و در اختیار شهروندان قرار می دادند با افزایش قیمت مواجه بودیم که به محض دریافت کد بورسی تا پایان وقت اداری امروز، این مشکل رفع خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۹۸


ارسال