رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سراوان:

حضور ادیان، اقوام و مذاهب مختلف در هشت سال جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور بی نظیر بود/ ۱۹ شهید سهم سراوان از دفاع مقدس

3 مهر 1400 ساعت 7:49

محمود نادری گفت: در جنگ تحمیلی تمامی ادیان، اقوام و مذاهب برای دفاع از کشور حضور داشتند و نگذاشتند حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانه بیفتد.


به گزارش عصرهامون؛ محمود نادری رئیس بنیاد شهید و ایثار گران سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد:جنگ تحمیلی عراق خسارات فراوانی برجای گذاشت اما یکی از دستاوردهای این رخداد، تربیت دلاور مردان ایثار گر بود که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و از ایران اسلامی دفاع کردند.

وی افزود:امروز وظیفه داریم تا به پاس از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس در ترویج ارزش ها و آرمان های شهدا کوشا باشیم و همچنین در دفاع از ولایت و مطیع امر رهبر انقلاب از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: نکته حائز اهمیت در هشت سال دفاع مقدس، حضور منسجم اقوام، ادیان و مذاهب ایرانی برای دفاع از کشور و مقابله با جبهه کفر بود که شهروندان سراوانی نیز از این قائده مستثنی نبودند و برای دفاع از این مرز و بوم رهسپار جبهه و جنگ شدند.

نادری با بیان اینکه سراوان افتخار این را دارد که ۱۹ شهید در دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کند، اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۱۰ آزاده و رزمنده نیز سهم سراوان از هشت سال جنگ تحمیلی است.

وی خاطر نشان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با همکاری سایر ادارات از جمله نهاد مقدس سپاه پاسداران، دیدار و سرکشی از خانواده شهدای دفاع مقدس، تحلیل از آزادگان و جانبازان، یادواره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 142005

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/142005/حضور-ادیان-اقوام-مذاهب-مختلف-هشت-سال-جنگ-تحمیلی-دفاع-کشور-بی-نظیر-۱۹-شهید-سهم-سراوان-مقدس

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/