شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی تردد با خودروهای شخصی به مناطق نارنجی و قرمز کرونایی محدودیت دارد که شهروندان سراوانی برای مراجعه به مرکز شهر به دلیل کمبود اتوبوس مسافربری در روزهای اخیر با مشکل مواجه شده اند‌.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، با شیوع ویروس کرونا و قرار گرفتن برخی از نقاط کشور در وضعیت نارنجی و قرمز محدودیت های ترددی در شهرستان های مختلف اعمال شد که تردد با خودروی شخصی ممنوع و شهروندان می توانند از اتوبوس برای جا به جایی بین شهری استفاده کنند.

اما این روزها شهروندان سراوانی از معطلی چند ساعته در ترمینال مسافربری خبر می دهند و خواستار پاسخگویی مسئولین مربوطه شده اند و در تماس با این پایگاه خبری از کاهش شمار اتوبوس های بین شهری سراوان_زاهدان گلایه مند بودند.

خبرنگار شستون جهت پیگیری و بررسی صحت و سقم ماجرای کمبود اتوبوس بین شهری در ترمینال مسافربری سراوان حضور یافت که وقتی علت این مشکل را جویا شد، شرکت های مسافربری در پاسخ گفتند: فعلا ساعت حرکت اتوبوس های سراوان_زاهدان مشخص نیست، منتظر بمانید.

به گفته برخی از شهروندان در چند روز گذشته برای رفت و آمد به مرکز استان در محور سراوان_ زاهدان با اتوبوس با مشکل مواجه شده اند؛ بعضی از آنها چندین ساعت در ترمینال چشم انتظار صدور بلیط بوده اند.

شنیده ها حاکی از آن است که پرسنل مبارزه با قاچاق کالا و ارز در چند روز اخیر اقدام به توقیف پنج دستگاه اتوبوس در محور سراوان_زاهدان به دلیل قاچاق سوخت و کالا کرده اند که این امر موجب شده فعالیت برخی از شرکت های اتوبوسرانی کاهش یابد موضوعی که متولیان امر آن را کتمان می کنند.

محمدی یکی از مسافرین حاضر در پایانه مسافر بری سراوان که برای حضور در مرکز استان با مشکل مواجه و چندین ساعت چشم انتظار بوده است، به خبرنگار ما گفت: مسئولین شرکت های مسافربری در ترمینال سراوان پاسخ قانع کننده ای برای کاهش فعالیت اتوبوس ها و سرگردانی مسافرین نمی دهند و فقط به گفتن مشکلی پیش آمده بسنده و از صدور بلیط خودداری می کنند.

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: مشاهده می شود ساعت حرکت اتوبوس که در بلیط درج شده است با زمان حرکت  تفاوت دارد که این امر نیز باعث شده تا به موقع به مقصد نرسیم.

محمدی اذعان کرد: مسئولین به جای رفع مسئولیت و شانه خالی کردن به فکر چاره اندیشی اساسی باشند تا افرادی که برای انجام برخی از امورات و مراجعه به پزشک مجبور به سفر به مرکز استان هستند، نبود اتوبوس برای آنها مشکل ساز نشوند.

رستم زهی مسئول پایانه مسافربری و معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سراوان به خبرنگار ما گفت: هر بیست دقیقه یک بار اتوبوس در محور سراوان به زاهدان تردد دارد و مشکل خاصی تا کنون گزارش نشده است.

وی  ضمن کتمان قاچاق کالا توسط شرکت های اتوبوسرانی سراوان، افزود: چنانچه گفته شهروندان مبنی بر اختلاف زمانی ساعت حرکت درج شده بر روی بلیط با حرکت اتوبوس صحت داشته باشد با شرکت های اتوبوسرانی متخلف برخورد خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: گزارش مردمی در خصوص ساعت حرکت اتوبوس ها از طریق پلیس راه بررسی می شود و اگر شهروندان مستنداتی در این خصوص دارند جهت پیگیری دقیق تر در اختیار اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دهند.

رستم زهی اذعان کرد: دفتر نظارت در ترمینال فعال است و شهروندان چنانچه اعتراض دارند و یا شاهد تخلف در ترمینال مسافربری هستند گزارش دهند تا در اسرع وقت پیگیری های لازم انجام شود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۹۹


ارسال