دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تخریب چند واحد مسکونی در اراضی ملی مهرستان که با حکم قضایی صورت گرفته در این شهرستان خبر ساز شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ زمین و مباحث مربوط به آن از دیرباز به مهم ترین مسئله های اجتماعی محسوب می شد که منشاء بروز بسیاری از حوادث بوده است.

به گفته کارشناسان زمین‌خواری به معنای هتک حرمت املاک و اراضی غیر یا تصرف مراتع و اراضی موات، محیط زیست، اراضی ملی و سایر اراضی و املاک متعلق به دولت یا شرکت‌های وابسته به دولت یا سازمان‌های عمومی است که برخی از افراد سودجو و فرصت طلب اقدام به تجاوز به حریم ملی و عمومی می کنند که دستگاه های دولتی و قضایی برای جلوگیری از بروز چنین مواردی باید دقت و حساسیت بالایی به خرج دهند.

مبارزه با زمین خواری یکی از مهم ترین مصادیق مفاسد اقتصادی و حفاظت از بیت المال در امور اراضی و منفعت عمومی شهروندان به شمار می رود که اگر مقابله صورت نگیرد امکان ارتکاب جرم وجود دارد.

در همین راستا در روزهای گذشته اداره راه و شهرسازی مهرستان با حکم قضایی اقدام به تخریب منازل افرادی کرد که به اراضی ملی تجاوز و اقدام به ساخت و ساز کرده اند که انتشار کلیپ این اقدام در شبکه های مجازی با واکنش هایی همراه بود.

به همین منظور سعید ملازهی رئیس اداره راه و شهرسازی در مصاحبه تلفنی به خبرنگار ما گفت: تخریب منازل در مهرستان توسط راه و شهرسازی به دلیل تصرفات غیرقانونی اراضی ملی انجام شده است.

وی افزود: عده ای فرصت طلب در اراضی ملی اقدام به ساخت و ساز کرده اند که پس از بی توجهی به پنج اخطار صادر شده با حکم مراجع قضایی و هماهنگی های صورت گرفته منازل تخریب شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: برخی از افراد مغرض اقدام به فیلم برداری و انتشار آن در شبکه های اجتماعی با هدف جلوگیری از اجرای قانون کرده اند که  از طریق مبادی ذی ربط در حال پیگیری هستیم.

ملازهی خاطر نشان کرد: اگر با خاطیانی که در اراضی ملی اقدام به ساخت و ساز می کنند برخورد قانونی صورت نگیرد علاوه بر هرج و مرج حق دیگر شهروندان ضایع می شود.

وی با بیان اینکه عده ای از افراد اقدام به تصرف اراضی ملی می کنند که طبق قانون با این افراد برخورد خواهد شد، اذعان کرد: یگان حفاظت از اراضی ملی راه و شهرسازی مهرستان با حکم قضایی، مقابل تصرفات غیرقانونی را خواهد گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۲۷


ارسال