شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶
خطیب نماز جمعه سراوان مطرح کرد؛
اختلاف افکنی میان مذاهب؛ هدف دشمن برای ضعیف ساختن جوامع اسلامی /محکومیت کشتار مسلمانان در انفجارات افغانستان
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری ضمن محکومیت کشتار شماری از مسلمانان در افغانستان، گفت: اختلاف افکنی و کشتار مسلمانان از اهداف دشمن برای ضعیف ساختن جوامع اسلامی است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان بیان کرد:ولادت نبی مکرم اسلام به نگاه شیعه و اهل سنت چند روزی فاصله وجود دارد که با نگاه حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب این ایام هفته وحدت نامگذاری شد.

وی افزود:وحدت آفرینی بین مسلمانان یکی از بهترین عبادات در این عصر است که انسان آنچنان رفتار کند که وحدت و برادری میان مسلمانان بسیار شود چرا که از برجستگی های یک انسان مسلمان است که میان دیگر مسلمانان برادری ایجاد کند.

این مقام مسئول ادامه داد:دشمن تلاش می کند تا با ایجاد اختلاف و ضعیف ساختن کشورهای اسلامی به اهداف خود برسد اما می طلبد در این زمینه دسیسه های دشمن را به خوبی بدانیم و در جهت ترویج وحدت تلاش کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه نا امنی ها و انفجارهای رخ داده در افغانستان که باعث درد و رنج شد، خاطر نشان کرد: با وحدت و برادری گروه های منحرف از دین را بشناسیم و مقابله کنیم چرا که چنین حرکات های بسیار دردناک به دلیل آنکه چهره اسلام را مخدوش و اختلافاتی ایجاد می کند محکوم است.

وی اذعان کرد:در کجای دین اسلام این اجازه داده شده در مسجدی که مسلمانان در حال عبادت خداوند متعال هستند انفجارات و کشتارهایی رخ دهد؟ مسلما هیچ عقل و دین در عالم بشری چنین حرکاتی را نمی پسندند و قبول نمی کنند.

امام جمعه سراوان گفت: افرادی که امنیت افغانستان را برعهده دارند این توطئه ها را خنثی و امنیت افغانستان را تامین کنند چرا که سالهاست مردم این کشور در رنج توطئه دشمنان به سر برده اند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری بیان کرد: گروه های یهودی صفت و زشت عمل مردم مظلوم افغانستان را به خاک و خون کشاندند که این حرکت به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست امید است خدای متعال ریشه توطئه گران را در همه عالم بخشکاند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۱۶


ارسال