جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۳
نشست خبری فرماندار نیمروز با اصحاب رسانه سیستان به مناسبت هفته دولت؛
رسانه ها برای حل مشکلات باید به کمک مسئولین بیایند/ ۳۲پروژه در نیمروز به بهره برداری می رسد
 
فرماندار نیمروز گفت: در هفته دولت، بالغ بر ۳۲پروژه و با اعتبار 15/5 میلیارد تومان در بخش های راهسازی، آب، کشاورزی، احداث جایگاه بهداشتی دام، روکش اسفالت، پرورش گاو شیری، طرح نهال کاری به بهره برداری می رسد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از اوشیدا: محمد حسن دهمرده فرماندار شهرستان نیمروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اصحاب رسانه و مدیران دستگاههای اجرایی در فرمانداری نیمروز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: رسانه ها برای حل مشکلات باید به کمک مسئولین بیایند و جلو سوء استفاده ها را بگیرند و فریاد بزنند.

وی با بیان اینکه ما همواره پیگیر مطالبات مردم هستیم،افزود: امیدواریم خواسته های به حق مردم ما هر چه زودتر در دولت تدبیر و امید محقق گردد .

دهمرده با اشاره به پروژه های اجرایی در هفته دولت در این شهرستان گفت: در هفته دولت، بالغ بر ۳۲پروژه و با اعتبار 15/5 میلیارد تومان در بخش های راهسازی، آب، کشاورزی، احداث جایگاه بهداشتی دام، روکش اسفالت، پرورش گاو شیری، طرح نهال کاری به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه تامین اعتبار برای جاده زابل- ادیمی طی جلسه ای با استاندار شده است،افزود: مشکلات عمده مردم اشتغالزایی و کم آبی است که تلاش می کنیم این امورات برطرف گردد.

فرماندار نیمروز بیان داشت: افزایش تولیدات در شهرستان نیمروز در صدر برنامه های فرمانداری است که کشاورزی و دامداری از عمده مشاغل مورد نیاز منطقه است و باید از ظرفیتها و پتانسیل های موجود در منطقه استفاده کنیم .

وی از استقرار و راه اندازی ادارات راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاداسلامی و بنیادشهید در آینده نزدیک در این شهرستان خبر داد و افزود: استقرار این ادارات در توسعه و پیشبرد بسیاری از فعالیت ها و برنامه ها در بخشهای مختلف کمک شایانی به شهرستان خواهد کرد.

دهمرده همچنین از بخشداری ها و دهیاری ها خواست تا با شناسایی و آموزش افراد واجب التعلیم بیسوادی را در مدت 2 سال آینده در این شهرستان ریشه کن کنیم.

فرماندار نیمروز درختکاری را مهمترین عامل دفع گرد و غبار در سیستان دانست و اظهار داشت: اگر درختان زیادی کاشته شود، می تواند در بهبود وضعیت موجود سیستان تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دریاچه هامون نسبت به پنجاه سال گذشته ۳متر رسوب گرفته است،گفت: باید از نعمت مرز استفاده لازم را ببریم و با تعاملی که با افغانی ها صورت گرفته بازارچه مرزی بش دلبر بزودی راه اندازی خواهدشد.

دهمرده همچنین از بازگشایی مجدد کارخانه آرد سیستان خبر داد و گفت: تنها کارخانه آرد سیستان که پیش از این به مدت هفت سال تعطیل بوده با پیگیری های انجام شده قرار است بزودی راه اندازی و تعداد زیادی مشغول به کار شوند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۶۱۰


ارسال