چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸
واکنش علمای اهل سنت به قبح زدایی شبکه های مجازی؛
استفاده از فناوری های روز دنیا در راستای موازین شرعی و اسلامی باشد/شبکه های اجتماعی راهی برای افزایش آسیب های اجتماعی
 
علمای اهل سنت شهرستان سراوان با بیان اینکه استفاده از فناوری های روز دنیا باید در راستای موازین شرعی و اسلامی باشد، عنوان کردند: شبکه های اجتماعی راهی برای افزایش آسیب های اجتماعی است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری شستون، این روزها که شبکه های اجتماعی چون تلگرام،اینستاگرام و... کمر همت بر قبح زدایی بد حجابی و افزایش امارهای خودکشی، کاهش سن جرم و سایر اسیب های اجتماعی بسته اند علمای اهل سنت شهرستان سراوان نسبت به عملکرد این شبکه ها واکنش نشان داده و با بیان اینکه استفاده از فناوری های روز دنیا باید در راستای موازین شرعی و اسلامی باشد، عنوان کردند: شبکه های اجتماعی راهی برای افزایش آسیب های اجتماعی است.
استفاده از فناوری های روز دنیا باید در راستای موازین شرعی و اسلامی باشد
مولوی اسماعیل رئیسی مدرس حوزه علمیه جالق در گفتگوی تلفنی با شستون در این خصوص با بیان اینکه استفاده کردن از فناوری های روز دنیا باید در راستای موازین شرعی و اسلامی باشد،گفت:از روش های درست از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بهره ببریم.
وی در ادامه افزود :اگر فناوری و فضای مجازی  انسان را به فساد بکشاند نباید استفاده شود.
امام جمعه موقت جالق با اشاره به اینکه تبادل اطلاعات در فضای مجازی باعث بی بند و باری جوانان و نوجوانان و ترویج فساد در جامعه می شود،اظهار داشت:از صحبت کردن و تبادل اطلاعات شخصی در فضای مجازی پرهیز کنید.
رئیسی با بیان اینکه هر روز شاهد طراحی برنامه های جدیدی هستیم و مردم وابسته به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستند ،تصریح کرد: شبکه اجتماعی سالمی درست کنیم که برنامه های جذاب و خوبی داشته باشد تا دانش آموزان را از خوراک فکری خوب و ترویج فرهنگ اسلامی پر کند.
شبکه های اجتماعی راهی برای افزایش آسیب های اجتماعی
رئیسی مسئول حوزه طلاب با اشاره به اینکه دوست یابی در فضای مجازی تاثیر مخربی بر روی روح و روان دانش آموزان دارد،بیان کرد: فضای مجازی سالم فضای است که بر روح و روان نوجوانان و دانش اموزان تاثیر معنوی بگذارد.
وی در پایان با اشاره به اینکه باید با عاملین شبکه های آسیب زا برخورد کرد،گفت: خواسته ما از مسئولین این است که رسانه وشبکه های اجتماعی که بر روی اخلاق و عفت دانش آموزان تاثیر منفی میگذارد، را از بین ببرند.
کریم بخش درازهی رئیس آموزش و پرورش بم پشت سراوان در گفتگو با شستون با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به آگاهی فرد بستگی دارد،گفت:درست استفاده کردن از فضای مجازی باعث پیشرفت و توسعه فکری می شود.
وی در ادامه با اشاره به خودکشی ها اخیر دانش آموزان و آسیب های اجتماعی ناشی از فضای مجازی افزود:فردی که آگاهی استفاده از ظرفیت فضای مجازی را ندارد به انحراف کشیده می شود و باعث افسار کسیختگی جامعه می گردد.
درازهی اظهار داشت:ما از شبکه های اجتماعی استقبال میکنیم که تمام ظرفیت های فرهنگی درست جامعه را در بر داشته باشد.
رئیس آموزش و پرورش بم پشت با بیان اینکه خانواده ها با قرار دادن  اطلاعات درست از فضای مجازی می توانند فرزندانشان را آگاه کنند ،گفت:با قرار دادن اطلاعات درست از فضای مجازی و اعتماد سازی، فرزندان به سمت انحرافات کشیده نمی شوند.
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های فرهنگی جدید  اطلاعات اجتماعی و فکری را در اختیار جوانان و نوجوانان  قرار دهند که به دنبال یافتن اطلاعات در فضای مجازی نباشد.
رئیس آموزش و پرورش با بیان اینکه  شبکه های اجتماعی باعث فساد اخلاقی و افزایش آسیب های اجتماعی می شود ،تصریح کرد:آنچه را که باعث افزایش نا هنجاری های اجتماعی می شود را از بین ببریم و ابزار های خوب را در اختیار فرد و جامعه قرار دهیم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۴۷۲
مرجع : شستون


ارسال