دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
مدیر کل پزشکی قانونی استان مطرح کرد:
افزایش تصادفات ساختگی در سیستان و بلوچستان/ دستگاه های مرتبط به مسئله تصادفات ساختگی ورود کنند
 
مدیر کل پزشکی قانونی استان از افزایش آمار تصادف ساختگی خبر داد و از دستگاه های مرتبط خواست تا به مسئله تصادفات ساختگی ورود کنند.
به گزارش عصر هامون، در سنوات اخیر موضوع تصادفات ساختگی و درآمدزایی توسط عده ای از محل بیمه ها بر سرزبان ها افتاده و برخی با ایجاد تصادف ساختگی در صدد گرفتن پول از بیمه بر می آیند.
علی ای حال تاکنون شناسایی این تصادفات، در اولویت دستگاه ها نبوده و این امر باعث شده تا روند رو به رشد این تصادفات در کشور را شاهد باشیم.
دکتر رضا عبدی مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون با تاکید بر افزایش تصادفات ساختگی در سیستان و بلوچستان گفت: براین اساس لازم است تا دستگاه ها و نهادهای مرتبط با تصادفات در اولین مرحله با برگزاری چند جلسه هماهنگی، آمادگی لازم برخورد با تصادفات ساختگی را در استان ایجاد کنند.
وی با اشاره به این نکته که آمار دقیقی از تصادفات ساختگی در استان وجود ندارد، اظهار کرد: این موضوع به عنوان یک اولویت در پزشکی قانونی استان در حال بررسی است و سازمان کشور نیز به این موضوع با حساسیت بیشتری ورود پیدا کرده که امیدواریم بتوانیم تا پایان امسال گزارشی جامع از آمار تصادفات ساختگی ارائه دهیم.
عبدی در خصوص قابلیت شناسایی شدن تصادفات ساختگی، اظهار کرد: در بخش پزشکی، درصد زیادی از این تصادفات ساختگی با توجه به مکانسیم وارد شدن ضربه و جراحت برجای گذاشته و غیره قابل شناسایی است اما فقط بحث کارشناسی پزشکی قانونی برای تشخیص ساختگی بودن تصادفات کافی نبوده و باید نظرات کارشناسان نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، مقام قضایی و غیره نیز در نظر گرفته شود.
وی تاکید کرد: پول های بیمه نیز جنبه بیت المال دارد و در این زمینه باید با توجه بیشتر ورود پیدا شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۲۳۲


ارسال