پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: شنبه و یک شنبه هفته جاری به مدت دو روز، تور گردشگری و همایش راهنمایان گردشگری ایران در استان برگزار می شود.
مجتبی میرحسینی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون افزود: این تور و همایش راهنمایان گردشگری ایران با حضور بیش از 400نفر از راهنمایان گردشگری ایران برگزار خواهد شد و در این همایش علاوه بر حضور در همایشی که در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می شود، بازدید از کوه خواجه، شهرسوخته، تمین و غیره نیز در حوزه شهرهامون و میرجاوه انجام خواهد شد.
وی هدف از اجرای این برنامه را با توجه به مقصد گردشگری استان در سال 96، معرفی بیشتر ظرفیت‌ها، جاذبه‌های استان و تغییر نگاه مردم کشور به این منطقه دانست.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در خصوص اقدامات و برنامه های سازمان میزاث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در زمینه آمادگی بیش از پیش برای سال96؛ بیان کرد: در این خصوص تمامی دستگاه ها ورود پیدا کرده اند و به طور یقین سال 96تعداد گردشگران استان به دوبرابر افزیش پیدا خواهد کرد.
میرحسینی ادامه داد: نتایج اقداماتی که درحال انجام داریم را می توانیم در سالهای آینده مشاهده کنیم.
وی با بیان اینکه تاکنون چندین جشنواره و نمایشگاه داخلی و بین المللی در استان حضور پیدا کرده اند، خاطر نشان کرد: خارج شدن استان از خط قرمز گردشگری از اولویت های این نهاد می باشد و در این زمینه به زودی در دو نمایشگاه مسکو و لندن که در ماه جاری برگزار می شود نیز شرکت خواهیم کرد.
وی گفت: برای نوروز نیز با توجه بهبرنامه ریزی انجام شده، جشن بزرگ نوروزی را در استان برگزار می کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۵۸۷


ارسال