تاریخ انتشار :شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۷
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

بسیج در هر عرصه‌ای وارد شده افتخار آفریده است

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار اعضای ستاد هفته بسیج گفت: بسیج در هر عرصه‌ای که وارد شده افتخار آفرین بوده لذا بسیج به عنوان یک شجره طیبه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است.
بسیج در هر عرصه‌ای وارد شده افتخار آفریده است
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار با اعضای ستاد هفته بسیج ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیج شجره طیبه‌ای بود که به دست امام خمینی(ره) در بوستان انقلاب ‌کاشته و تبدیل به درختی تنومند شد که در همه جای جهان اسلام ثمرات و برکات خود را نشان می‌دهد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به آیات 24 تا 26 سوره مبارکه ابراهیم افزود: خداوند در قران کریم کلمه طیبه را به یک شجره طیبه و درخت پاک تعبیر می کند که ریشه در عمق زمین دارد و شاخه‌هایش بلند و در آسمان است و به اذن الهی همواره محصول می‌دهد و در میان شجره‌های طیبه‌ای که امام خمینی(ره) در بوستان انقلاب کاشت بسیج یکی از بارزترین آن هاست که ریشه در دل‌های مردم خصوصا نسل جوان دارد.

آیت‌الله مصطفی محامی بسیج را دارای شاخ و برگ‌های گسترده ای دانست و بیان داشت: امروزه بسیج نه تنها در کشور ما بلکه در سایر جوامع اسلامی موثر و رو به رشد است از جمله جبهه مقاومت که روز به روز به توسعه آن افزوده می‌شود و محصول همین تفکر بسیجی است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان اظهار داشت: امروزه شاهد ثمرات و برکات بسیج در عرصه‌های مختلف هستیم و به لطف خداوند متعال بسیج مظهر اقتدار نظام اسلامی و تجلی اسماء و صفات الهی شده است و ورود آن به عرصه‌های مختلفی از جمله دفاع مقدس، دفاع از حرم و سایر عرصه‌های علمی، سازندگی و.. با همین فکر و روحیه بسیجی راهگشا و قدرت‌آفرین بوده و اقتدار جمهوری اسلامی را به رخ دشمنان کشیده است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به تعبیر امام خمینی(ره) که بسیج را لشکر مخلص خدا می‌دانستند ادامه داد: بسیجیان با خلوص نیت مظهر اسماء و صفات الهی شدند و اینکه خداوند در آیه 7 سوره مبارکه محمد (ص) می فرماید: "يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم" باید بدانیم بسیجیان در مسیر یاری دین خدا قدم برداشته و مورد یاری خداوند هم قرار گرفته‌اند و این را در عرصه‌های مختلف مانند دفاع مقدس، پیشرفت‌های علمی و سایر عرصه‌ها دیدیم و بسیج مصداق این آیه شریفه و تبدیل به ابزار خداوند برای یاری دین و امت اسلامی شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به آیه 69 سوره مبارکه عنکبوت که می فرماید "وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا" گفت: بسیج مصداق این آیه شریفه است و باید بدانیم در جهت گشودن راه‌های ناممکن و رهایی از بن بست‌ها هر کس تقوای الهی را پیشه کند خداوند روزی برای او قرار می دهد و کسانی که بسیجی زیستند؛ فکر کردند و عمل کردند در تنگناهای مختلف لطف خدا شامل حالشان شده و بسیجیان در راه خداوند تلاش کردند و خداوند هم راه رسیدن به اهداف و کمال را به آنان نشان داد.

آیت‌الله محامی اظهار داشت: بسیج در هر عرصه‌ای که وارد شده افتخار آفرین بوده لذا بسیج به عنوان یک شجره طیبه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است و باید تلاش کنیم تا خودمان این روحیه را داشته باشیم و فاصله گرفتن از محیط های دفاع مقدس و از خودگذشتگی باعث غفلت ما نشود و ضرورت دارد تا حال و هوای دفاع مقدس و روحیه بسیجی را حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه خواستار گسترش روحیه و تفکر بسیجی در بین نسل جوان شد و بیان کرد: باید این یادگار حضرت امام خمینی(ره) را به نسل‌های بعد منتقل کنیم تا آنها نیز از این حلاوت و شیرینی، عبودیت و بندگی و خلوص نیت بسیجی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: گاهی بیان خاطرات دوران دفاع مقدس برای نسل جوان حالت افسانه دارد و اوج خلوص نیت رزمندگان، صفا، صمیمیت، از خودگذشتگی و توکل، برای‌شان باور پذیر نیست و نیاز است تا این موارد به نسل‌های بعد منتقل شود و انتقال آن از راه‌های مختلفی ممکن است اما تاثیرگذارترین آن نشان دادن الگوهای عملی است و زندگی ما باید به گونه‌ای باشد که آنچه را در مورد شهدا و بسیجیان می‌بینند و می‌خوانند بتوانند احساس کنند و فقط به زبان بسنده نکنیم و در عمل هم دعوت‌کننده باشیم.

امام جمعه زاهدان مسئولیت همه در هر جایگاه و موقعیتی که قرار دارند را سنگین عنوان کرد و گفت: نیاز است تا محیط اطراف ما آکنده از فضای فرهنگ بسیجی باشد و نکته مهم در این بین مساجد هستند که به عنوان محور یک محله و کانون ترویج فرهنگ بسیجی در یک محله باشد و بتواند پرتو افشانی کند و یک محله را در نورانیت خود روشن و تحت تاثیر قرار دهد و این مساجد باید در این حوزه تقویت شوند و هر چه این هسته‌های مقاومت با تفکر بسیجی شکل گیرد می تواند خوب و موثر باشد.

سردار احمد شفاهی فرمانده سپاه سلمان سیستان‌وبلوچستان در ابتدای این دیدار به بیان گزارشی از برنامه‌های هفته بسیج پرداخت و گفت: برنامه های امسال هفته بسیج حول محور سلامت و خدمت به مردم است.

وی از اجرای طرح غربالگری عمومی کرونا تحت عنوان طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج مستضعفان در سیستان‌وبلوچستان خبرداد و افزود: این طرح به صورت محله و خانواده‌محور اجرا می‌شود و با اجرای این طرح اقدامات گسترده‌تری در خصوص آموزش همگانی مردم در راستای پیشگیری از ابتلاء به کرونا به ویژه در مناطق کم‌برخوردار، بیماریابی سریع با انجام تست‌های بیشتر و هم‌چنین نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل‌ها و قرنطینه کردن افراد بیمار و مشکوک انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ https://asrehamoon.ir/vdccsiqsp2bq118.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما