تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷
حجت اسلام علی مصطفوی نیا گفت: دستگاه قضایی با هرگونه مصداق تهدید یا تطمیع نامزدها و شرکت کنندگان در انتخابات پیش رو برخورد قاطع و عبرت آموز قضایی را به عمل آورده و در این مسیر به هیچ عنوان تساهل یا مسامحه ای را مدنظر قرار نخواهد داد.
صیانت از مشارکت حداکثری و سلامت انتخابات مهمترین راهبرد است/ چشم انداز آتی کشور فردا مشخص می شود
حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: بیانات مقام معظم رهبری در ۲۶ خردادماه ضرورتا می بایست به عنوان فصل‌الخطاب مدنظر کلیه مسئولان برگزاری امر انتخابات قرار گرفته و نهایت مساعی خویش را با رویکرد صیانت از مشارکت حداکثری و حفاظت از سلامت انتخابات مبذول کنند.

وی به اشاره با اهم فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: هرچند بسیاری از توقعات اقشار جامعه به ویژه طبقات محروم در سالهای اخیر به دلایل گوناگون محقق نشده، لیکن ضرورت دارد تا به منظور برون‌رفت از معضلات فعلی به ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت، عموم مردم به نحوی پویا در انتخابات ۲۸ خرداد ماه مشارکت کرده و موجبات قدرت مضاعف حاکمیت را بار دیگر فراهم کنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات در تحقق و مجد نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: به طور قطع چشم انداز آتی کشور در جهت گیری های کلان فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در انتخابات روز جمعه ترسیم می گردد و بدون شک مشارکت موثر و جلب آرای گسترده از سوی نامزد پیروز انتخابات، می‌تواند گام موثری در تحقق برنامه‌های ارائه شده داوطلبان انتخاباتی تلقی شود.

رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی اظهار کرد: علاوه بر جایگاه و اهمیت انکارناپذیر انتخابات ریاست جمهوری ضرورت دارد تا به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اهتمام داشته و  مسئولان برگزاری انتخابات با اتخاذ تمهیدات مناسب، بسترهای برگزاری انتخاباتی پرشور با رویکرد مشارکت حداکثری و صیانت از آرای عموم مردم را به عنوان مصداق حق الناس را مدنظر قرار دهند.

مصطفوی نیا گفت: برخی از گزارشات واصله به دبیرخانه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی از سرفصل‌های جدی جرم انتخاباتی محسوب می‌شوند و به طور یقین دستگاه قضایی در راستای صیانت از مشارکت عمومی آحاد ملت در انتخابات با هرگونه مصداق تهدید یا تطمیع نامزدها و شرکت کنندگان در انتخابات پیش رو برخورد قاطع و عبرت آموز قضایی را به عمل آورده و در این مسیر به هیچ عنوان تساهل یا مسامحه ای را مدنظر قرار نخواهد داد.

رئیس کل دادگستری استان ضمن اشاره به برخی از بسترهای برگزاری انتخاباتی توأم با سلامت و امنیت اظهار کرد: تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی شعب اخذ رای، مدیریت زمان در مقطع بازگشایی شعب، اتخاذ تمهیدات نظارتی با رویکرد پیشگیری از بروز جرائم و تخلفات انتخاباتی حین رأی‌گیری همچون خرید و فروش رای و تجمیع شناسنامه ها و تاکید بر فرآیند تامین مکفی تعرفه انتخاباتی، اتقان در شمارش آرا و تنظیم صورتجلسات برخی از سرفصل زیربنایی انتخابات سالم محسوب می شود.

مصطفوی نیا ابراز امیدواری کرد؛ با مشارکت موثر همه نهادهای متولی در ۲۸ خردادماه، شاهد انتخاباتی با مشارکت گسترده آحاد مردم توام با سلامت و امنیت انتخاباتی حداکثری و عاری از جرائم و تخلفات تاثیرگذار در فضای اجتماعی سیستان و بلوچستان باشیم.

انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdcgu79qqak9wy4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما