تاریخ انتشار :يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸
سردار عوضعلی فقیری گفت: هفته دفاع مقدس یادآور مجاهدت ها و ایثارگری های فرزندان برومند ملت ایران است و باید تفکر بسیجی دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود.
تفکر بسیجی دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود/دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت و ایثار ملت غیور ایران
به گزارش عصرهامون، سردار عوضعلی فقیری رئیس ستاد هفته دفاع مقدس سپاه استان و از رزمندگان پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور مجاهدت ها و ایثارگری های فرزندان برومند ملت ایران است و زمینه ساز بروز باورهای دینی و برترین سجایای اخلاقی ملت ایران از جمله گذشت، ایثار از خودگذشتگی و آن مسائلی که به عنوان سجایای اخلاقی  یعنی ایستادگی و مقاومت خانواده شهدا، رزمندگان و همه کشور ایران را به عنوان عمق دفاعی جبهه ها تبدیل کرد و شهر، روستا، مسجد، هیئت، حوزه و دانشگاه و همه در خدمت دفاع مقدس و انقلاب قرار گرفتند.

وی افزود: انقلابی در شرایطی به وجود آمد که ایران  کشوری است فوق العاده مهم از لحاظ ژئوپلیتیکی مزایایی داشت که برای استکبار و خصوصا غرب در آن زمان برای که آمریکا وبه عنوان ژاندارم منطقه مهم بود و آن را روی آن کشور ایران به عنوان یکی از آن عوامل خودش حساب میکرد و انقلاب در زمانی به وجود آمد که دارای اهدافی کاملا متفاوت با  اهدافی که آمریکا داشت و  منافع آن کاملا تضاد داشت.

وی با بیان اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی ایران به تنهایی در مقابل کل جهان ایستادگی کرد، گفت: جنگ هشت سال دفاع مقدس تبدیل به بزرگترین عبادتگاه برای جمهوری اسلامی شد و جلوه های انسانیت در آن رقم خورد.

 معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان استان ادامه داد: نظام سلطه و ابرقدرت های خصوصا استکبار آمریکا هیچگاه هیچ انقلابی را که با منافع آن تضاد داشته باشد، بر نمی تابند و سعی میکنند تا سرنگون کنند و به قول عامیانه جمعش کنند.

فقیری با توجه به ویژگی مقاومت انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: ویژگی های ضداستکباری انقلاب هراس را در دل دشمنان  این انقلاب انداخت و این مقاومت ملت ایران این بود که هراس و تهدید استکبار را به فرصت تبدیل کردند و ملت با ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم و تبعیض جهانی را بر نمی تافت و سعی می کرد که این ایستادگی شدت بگیرد و کل ابهت این ابرقدرت ها و استکبار را از بین ببرد، آن هم در کشوری که به قول رهبر معظم انقلاب نقطه ی امید و اتکا و طمع ورزی آمریکا به شمار می رفت.

رئیس ستاد هفته دفاع مقدس سپاه استان خاطرنشان کرد: استکبارجهانی بعد از آن که تحرکات زیادی را بر علیه این نظام جدید نوپایی در این منطقه حساس و مهم جهان به وجود آمده بود ناکام ماند از جمله کودتا، حمله به طبس، تحرک قومیتها و دیگر اقدامات جهت نابودی نظام اسلامی و یک جنگ تمام عیاری بر ملت ایران تحمیل کرد تا بتواند این انقلاب را از بین ببرد و لازمه آن این بود تا از طریق کشور های همسایه وارد عمل شود و اصلا اگر عراق هم فرض محال حاضر نبود که با ایران بجنگد حتما یک همسایه دیگر را پیدا می کردند که این جنگ انجام شود.

عوضعلی فقیری ادامه داد: هماهنگی های کامل منطقه ای و فرامنطقه ای، کشورهای حاشیه خلیج فارس همه تعهداتشان را در کنفرانس طائف که در عربستان قبل از جنگ برگزار شد 84 کشور قول  دادند تا همکاری کامل انجام بدهند چرا که این انقلاب پیام و حرفهایی نوعی برای ملت ها داشت و توطئه های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تمام شدنی نیست.

وی افزود: سردمداران جهان پیش‌بینی می‌کردند که ایران توان مقاومت در برابر ارتش عراق را نخواهد داشت و صدام پیروز این میدان است اما مؤلفه‌هایی این ورق را برگرداند و موازنه جنگ به نفع ایران تغییر پیدا کرد و دفاع مقدس معادلات جهانی جنگ را بر هم زد.

فقیری با توجه به شرایط نامناسب نظامی ایران در زمان دفاع مقدس تاکید کرد: استکبار جهانی با این جنگ، به قول رهبر معظم انقلاب ما را می خواستند سر جای خودمان بنشانند و به قول معروف ایران را به خاک سیاه بنشانند و دیگر کسی جرأت نکند حرفی بر علیه نظام سلطه جهانی بزند، پس تحمیل جنگ به ایران را بعضی از کارشناسان اینطور پیش بینی کرده بودندکه تحمیل جنگ به ایران واکنش طبیعی سلطه گران جهانی به پیروزی انقلاب اسلامی بود.

رزمنده پیشکسوت دفاع مقدس اظهار داشت: استکبار هدفش از جنگ نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران بود ولی به لطف خداوند و از خودگذشتگی و ایثار رزمندگان این انقلاب تقویت شد و همچون درخت تناوری باقی ماند و یک وجب از خاک ما دست دشمن نیفتاد و نظام جمهوری اسلامی ایران سالهاست که توانست در همه ابعاد قدرت خودش را تثبیت کند و مقتدرانه همه فعالیت های خود را انجام دهد.

این مسئول بیان کرد: دفاع مقدس یعنی ایستادگی ملت ایران در برابر تجاوز استکبار جهانی که به نیابت از آن ها توسط صدام انجام شده است و مقدس می گوییم به این دلیل که  انقلاب اسلامی و تفکرات آنها ضد اسلام بود.

وی با تأکید بر اینکه تفکر بسیجی  دفاع مقدس باید به نسل‌های جوان منتقل شود، تاکید کرد: واقعیت‌های دفاع مقدس باید تبیین و برای جوانان بازگو شود و  این بخشی از جهاد تبیین است و با خلاقیت‌هایی که در بیان آن صورت می‌گیرد به نحوی عمل شود تا زمینه پذیرش و عمل به آموزه‌های دفاع مقدس را فراهم سازند.
 

فقیری ادامه داد: یکی از مهمترین دستاوردهایی است که برای ما امروز هم می تواند موثر باشد، این بود که دفاع مقدس آحاد ملت را یکپارچه کرد و  وحدت، یکپارچگی، انسجام و تلاش ملت غیور ایران و رزمندگان و نیروهای مسلح و درس عبرت به ملت های دیگر  که مقاومت و ایستادگی در برابر استکبارجهانی داشته باشند و همچنین اقتدار نظامی کشور که مقام معظم رهبری فرمودند که این اقتدار نظامی ما به عنوان یک عامل و یک امید برای ملت است.

وی افزود: در تاریخ ملت‌ها کمتر صحنه‌ای به‌وجود می‌آید که یک ملت با رهبری فردی همچون امام خمینی (ره) وارد صحنه شود و هشت سال بجنگد و به دنبال آن، تاریخی را ایجاد کند که نمونه آن سال‌ها قبل از آن هم رخ نداده است.


انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdcau6n6a49nmi1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما