تاریخ انتشار :يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۶
کارشناس مسائل فرهنگی گفت: امروز می‌بینیم که زنان ایرانی با داشتن حجاب بازهم در عرصه‌های مختلف به مقام‌های زیادی رسیده‌اند.
 به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، فاطمه محمدی راد در گفتگو خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: مقام زن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر تأثیرگذار در جامعه همیشه موردتوجه بوده است.

وی با بیان اینکه راه و روش ائمه معصوم به‌خصوص حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت معصومه (س) الگوی مناسبی به را بانوان جامعه است، تصریح کرد: این دو بانوی معصوم الگوی بی‌نظیری در خصوص تربیت فرزندان و مدیریت خانواده هستند و قطع هرکسی که پیرو سیره اخلاقی این بزرگوار باشد بدون شک انسان‌های کارآمدی را تحویل جامعه خواهد داد.

محمدی راد با اشاره به اینکه زنان در طول تاریخ نیز نقش مهمی در جامعه و حکومت‌های آن زمان داشته‌اند، اظهار کرد: از صدر اسلام تاکنون بانوان با حضور فعالانه در اجتماع سعی بر همراهی و پشتیبانی از خانواده و همسران خود داشته‌اند که این موضوع نشان‌دهنده اهمیت نقش‌ زن در استواری خانواده است.

این کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه در عصر کنونی دشمن برای فروپاشی خانواده و سپس اجتماع بانوان را هدف گرفته است، خاطرنشان کرد: امروز می‌بینیم که دشمن با راه‌انداختن جنگ ترکیبی به دنبال خدشه دارد کردن عفت زن‌هایی مسلمان و ایرانی است چرا که آنها دریافته‌اند که نقش‌ زن در خانواده ایرانی چقدر پر اهمیت است.

محمدی راد با اشاره به اینکه مسئله حجاب برای زنان ایرانی هیچ مشکلی ایجاد نکرده و نمی‌کند، ادامه داد: شاید برخی به‌واسطه تبلیغات زیاد در فضای مجازی به دنبال این باشند که مشکل و مسئله اصلی زنان را حجاب جلوه دهند درحالی‌که در واقعیت جامعه این‌گونه نیست و ما می‌بینیم که خیلی از زنان ایرانی باحجاب اسلامی که نگهدارنده شخصیت یک زن ایرانی است به بهترین عناوین و مقام‌ها رسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زن‌های ایرانی در نقطه اوج پیشرفت قرار دارند، اظهار کرد: اگر کمی بررسی کنیم می‌بینیم که درگذشته زنان در حوزه‌های تخصصی پیشرفت و کارآمدی لازم را نداشته‌اند؛ ولی در چهل سال گذشته زنان ایرانی به بهترین پزشکان و متخصصین تبدیل شده‌اند.

محمدی راد با بیان اینکه در قبل از انقلاب بانوان ایرانی از لحاظ سواد در جایگاه مناسبی قرارنداشتن، گفت: با روی کار آمدن حکومت جدید در کشور ایران و کنارگذاشتن حکومت زن‌ستیز شاهنشاهی رشد سواد زنان در جمهوری اسلامی چندین برابر شده و در خیلی از عرصه‌ها از جمله بهداشت، فرهنگی، مهندسی، ورزشی و غیره زنان ایرانی حرفی برای گفتن دارند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcgxz9qtak9334.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما