تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۹
مسئول تعلیم و تربیت سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

دختران ایرانی با حجاب خود می‌توانند باعث سربلندی و پیشرفت کشور شوند

مسئول تعلیم و تربیت سپاه سلمان استان گفت: دختران ایرانی با حجاب خود می‌توانند نقش‌ پررنگی در سربلندی خانواده و پیشرفت جامعه داشته باشند.
دختران ایرانی با حجاب خود می‌توانند باعث سربلندی و پیشرفت کشور شوند
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام قاسم مهدوی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: دختران با شیرینی و جذبه خویش حتی گاها با وجود خستگی مادر می‌توانند نقش آرامش روان پدر یا سایر افراد خانواده را ایفا کنند، درنتیجه دختران کانون گرمی،شادی،صمیمیت محبت خانه هستند.

وی افزود: شاید نقش دختران در خانواده هیج ارتباطی به جامعه عمومی نداشته باشد اما دختران ما می‌توانند با ایفای نقش در جامعه بیرونی و رقم زدن نتایج چشمگیر و رنگین، سبب افتخار و سر بلندی خانواده خویش شوند و به جامعه خویش کمک کرده و سبب پیشرفت کشور بشوند.

حجت‌الاسلام مهدوی تاکید کرد: دختران می‌توانند با پوشش مناسب سبب به راه آمدن و حتی مانع گمراهی درصدی از مردم شوند، دختران ایرانی نقش‌های بسیار مهمی را در عین گمنامی بر دوش می‌کشند و با ایفای درست نقش‌های خویش سبب سربلندی خانواده خود و پیشرفت روز به روز جامعه می‌شوند.

وی تصریح کرد: یکی از نمادها و نشان‌هایی که مورد هجوم سنگین دشمن قرار گرفته و یا به تعبیری از مهمترین نشانه‌های دینداری است مسئله حجاب است اینکه تاکید می‌شود در جهان معاصر به این مسئله حجاب اگر به تمدن‌های گذشته نگاه کنیم حتی تمدن های غیردینی هم که اصلا دین به ظاهر نداشتند تمام این تمدن‌ها پوشش مناسب داشته است.
 
حجت‌الاسلام مهدوی ادامه داد: حضور زنان و دختران در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی از اصول اساسی توسعه پایدار به شمار می‌رود و  طی ﭼﻬﺎر دهه ﮔﺬﺷﺘﻪ از اﻧﻘﻼب اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان ﻛﻢ و ﻛﻴﻒ ﺣﻀﻮر زﻧﺎن در ﻋﺮﺻه اﺟﺘﻤﺎﻋی ﻫﻤـﻮاره مورد توجه ﺑوده است.
 
 وی تاکید کرد: تقريبا در هيچ دوره‌اي، زنان ايرانى به طور كامل از حقوق اجتماعى محروم نبوده‌اند، اما زنان پس از پيروزى انقلاب به لحاظ شاخص‌هاى آموزشى و بهداشتى به سطح مطلوب‌ترى رسيده‌اند. پيش از دوره پهلوي، نمي‌توان ارزيابى درستى از آموزش عمومى و تعداد باسوادان كشور داشت،

حجت الاسلام مهدوی خاطرنشان کرد: امروز در کشور جمهوری اسلامی ایران در همه قوا، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، ادارات، حوزه و دانشگاه، زنان، مانند مردان در ارائه نظر، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی و اداره کشور مساوی و مشترک هستند.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه سلمان استان تصریح کرد: از این رو در نظام جمهوری اسلامی مسئله جنسیت در خدمت تعالی انسان به کار گرفته شد، نه در خدمت انحطاط بشر و زوال اخلاقی؛ آنگونه که در دنیای غرب مرسوم است، رشد اخلاقی، شخصیتی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی زنان در نظام جمهوری اسلامی به خوبی روشن است و دلیل این موضوع نیز تلاش‌های مذبوحانه دستگاه‌های تبلیغاتی دشمنان و هجمه‌هان آنان علیه کشور است که به بهانه‌های واهی موضوع پایمال شدن حق زنان را دستاویز قرار می‌دهد و با وقاحت و بی‌شرمی تمام، سعی در تخریب جایگاه متعالی زن در جامعه ایرانی اسلامی دارند.

وی عنوان کرد:  یکی از تحولاتی که در خصوص زنان رخ داد تغییر نگرش به نقش و جایگاه زنان در اجتماع از طرف مجامع مذهبی بود، قبل از پیدایش نگرش جدید، نگاه غالب تأکید بر ضرورت خانه‌نشینی و انجام وظایف مربوطه به خانه و خانه‌داری بود اما نگرش انقلاب اسلامی ایران این بود  که زنان با حفظ شئونات اسلامی حضور پررنگی در عرصه‌های مختلف داشته باشند و از جمله عرصه‌هایی که زنان باید نقش مؤثری در آن داشته باشند می‌‌توان به دوران جنگ ایران و عراق و حضور در عرصه سیاسی اشاره کرد.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: انقلاب اسلامی برای زنان شرایطی را فراهم کرد تا بدون هیچ‌گونه مانع و تبعیضی، صرفا بر مبنای صلاحیت‌ها و توانمندی‌ها آن هم در محدوده  شرع در بسیاری از عرصه‌های دیگر به موقعیت‌هایی دست پیدا کنند که هیچ وقت به گمان کسی نمی‌رسید.

وی افزود: حجاب برای زنان و دختران ما نه تنها بار نیست بلکه ابزار پاکدامنی و حضور شاداب، فعال و سازنده است‌ زمینه‌ساز حفظ کرامت زن و شخصیت والای اوست تا در معرض تهاجم بدخواهان و هوسرانان قرار نگیرند.
 
کارشناس تعلیم و تربیت سپاه سلمان استان ادامه داد: با پوشش اسلامی حضور زن در جامعه شکلی انسانی و واقعی پیدا می‌کند و کنار گذاشتن حجاب با هر انگیزه‌ای، محصول آن ابتذال زن و فرو افتادن این طبقه ارزشمند به جایگاهی است که نتیجه آن ویرانگری شخصیت متعالی زن خواهد بود.

وی ادامه داد: اسلام زن را به عفت، به عصمت، به حجاب، به عدم اختلاط و آمیزش بی حد و مرز میان زن و مرد، به حفظ کرامت انسانی، به آرایش نکردن در مقابل مرد بیگانه دعوت می کند و این عزت و کرامت زن مسلمان است.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcfcxdyew6dvva.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما