تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۱
کارشناس مسائل مذهبی گفت: امام رضا (ع) الگوی برجسته و عملی جهاد تبیین بوده است.
حضرت رضا (ع) الگوی برجسته جهاد تبیین/ جایگاه امام هشتم در مسائل علمی برجسته بوده است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن ۱۱ ذی‌القعده سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع)، بیان کرد: آن امام همام در سال ۱۴۸ هجری قمری در شهر مدینه به دنیا آمد.
 
این کارشناس مسائل مذهبی افزود: پدر آن حضرت، امام موسی‌بن‌جعفر (ع)، یعنی امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویی بزرگوار و خردمند به نام (تکتم) یا (نجمه) است. 
 
وی تصریح کرد: امام رضا (ع) در همان سالی به دنیا آمده است که پدربزرگ ایشان، یعنی حضرت امام جعفر صادق (ع)، به شهادت رسید.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری گفت: امام هشتم شیعیان از نظر توجه به مسائل معنوی و پرداختن به امور عبادی نیز برجسته و سرآمد بوده است.
 
این کارشناس مسائل مذهبی عنوان کرد: حضرت امام رضا (ع) از جایگاه ویژه و برجسته و همچنین والای علمی برخوردار بوده به‌نحوی‌که احادیث بسیاری زیادی از ایشان برجای‌مانده است.
 
وی اظهار کرد: آن امام نزدیک به سه سال از عمر مبارک خود را در ایران سپری کرد و پس از شهادت هم در مشهد فعلی به خاک سپرده شد.
 
این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: امام رضا (ع) با آموزه‌های اسلامی و بیان وظایف انسان‌ها سبک زندگی اسلامی که همان سبک جد بزرگوارش پیامبر اعظم را تبیین کرد؛ در حقیقت امام رضا (ع) الگوی برجسته و عملی جهاد تبیین بوده است.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری خاطرنشان کرد: بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) فرصتی ویژه و مناسب برای همه ما ایرانیان جهت رسیدن به کمال و خودسازی است.
 
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcb88b8srhb0gp.uiur.html
منبع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما