تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۹
رئیس اداره صمت زابل گفت: با توجه به طرح ویژه نظارتی بازگشایی مدارس از واحدهای صنفی با ۱۷ متخلف در این صنف برخورد قانونی صورت گرفت.
برخورد قانونی با ۱۷ متخلف در طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون،  غلامرضا پیری در گفتگوباخبرنگار اوشیدا بيان کرد: با توجه به طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس، بازرسی از واحد‌های صنفی کیف، کفش، پوشاک و نوشت افزار توسط بازرسان اداره صمت  از سطح شهرستان زابل اجرا شده است.
 
وی افزود: در این برنامه در خصوص قیمت اجناس فاکتور‌های خرید و فروش، درصد سود و درج قیمت، بررسی و تذکرات لازم به متصدی واحد‌ها داده شد و نظارت ویژه انجام گرفت.
 
پیری تصریح کرد: در این بازرسی‌ها برای ۱۷ واحد صنفی به دلیل تخلفات عدم درج قیمت، گرانفروشی و عدم ارائه فاکتور خرید، پرونده تعزیراتی تشکیل و جهت صدور رأی به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: نظارت مستمر بازرسان بر بازار تا پایان طرح نظارتی بازگشایی مدارس انجام می‌شود.  

وی از متصدیان واحد‌های صنفی خواست تا با فوریت و جدیت هرچه تمام‌تر نسبت به رعایت قانون نظام صنفی از جمله درج قیمت کالا، صدور فاکتور فروش،درصد سود مناسب و رعایت انصاف اقدام نمایند.
 
وی خاطرنشان کرد: شهروندان شریف شهرستان زابل می‌توانند همواره و در همه ایام و با هدف کاهش و جلوگیری از تخلفات صنفی و اقتصادی به عنوان یک بازرس ایفای نقش کرده و با ارسال گزارش‌های مربوطه به اداره صمت و یا تماس با سامانه ۱۲۴ در راستای نهادینه شدن فرهنگ مطالبه‌گر ی و احساس مسئولیت اقدام نمایند.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcaoen6049ni01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما