تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۷
فرمانده ناحیه سپاه زابل گفت: دفاع مقدس باعث تقویت روحیه خودباوری در مردم ایران شد و امروز اقتدار، عزت، بالندگی جمهوری اسلامی ایران نتیجه و دستاورد دفاع مقدس و مقاومت مردم است.
دفاع مقدس باعث تقویت روحیه خودباوری در مردم ایران شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، موسی سنچولی با تبریک گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: در دوران دفاع مقدس روح عبودیت در اقشار مختلف موج می‌زد و فضای کشور به عطر ایمان، فداکاری و معنویت معطر شده بود، آن هشت سال فراموش ناشدنی سپری شد و پیامدهای بسیار بزرگ برای درونی و جهانی داشت و نتیجه آن پیامدها این بود که اکنون نیز باید در اداره حکومت کشور از رویکردهای دفاع مقدس استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: سپاه بعد از جنگ هشت ساله در ابعاد مختلف کارنامه درخشانی را بر جای گذاشته است یکی از مهم‌ترین آنها در حال حاضر اقدامات ارزشمند سپاه در حوزه سلامت مردم است.

سنچولی ادامه داد: ما افتخار می‌کنیم که در طول دفاع مقدس با توجه به فشارهای سنگین نظامی و سیاسی یک وجب از خاک میهن اسلامی را از دست ندادیم و موجب بیداری کشورهای مظلوم و اسلامی شدیم و توانستیم در این جنگ نابرابر قدرت ایران اسلامی را به کشورها نشان دهیم تا دیگر جرات نکنند نگاه چپ به کشور ما بیندازند و این به دلیل فرهنگ غنی و عرفانی دفاع مقدس بود.

فرمانده ناحیه زابل تصریح کرد: دفاع مقدس سبب زنده شدن خودباوری و اعتماد به‌نفس در مردم ایران شد و این خودباوری موجب شناساندن انقلاب اسلامی شد، انقلابی که در اندک زمانی توانست با مقابله در برابر قدرت‌های عظیم و با دفاع مثال‌زدنی رزمندگان اسلام، خود را به‌عنوان انقلابی مردمی و قدرتمند به جهانیان اثبات کند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: در این هفته ۱۵۰ برنامه در سطح شهرستان زابل به مناسبت هفته دفاع مقدس با همکاری ادارات و ارگان‌ها و برای همه اقشار، نهادها، اصناف برنامه‌هایی تهیه و تدارک دیده شده است از جمله غبارروبی گلزار شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان، برگزاری یادواره‌های شهدا در سطح محله، خانگی، پایگاه، حوزه، ناحیه، که ۳۰ عنوان یادواره پایگاهی، و آبروی محله برگزار خواهد شد.

سنچولی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان، رژه خودرویی در روز ۳۱ شهریور در ساعت اعلام شده و تجلیل از مدافعان سلامت و گرامیداشت یاد و خاطره مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زابل برگزار می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: همایش نقش اصناف در دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید علی بخته‌ای در اتاق اصناف، سلسه نشست‌های جهاد تبیین در طول هفته در مدارس، ادارات، با موضوعات دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه زابل تاکید کرد: اعزام روایتگران دفاع مقدس در مساجد، مدارس، محلات و پایگاه‌ها جهت روایت هشت سال جنگ تحمیلی و نقش جوانان و خانواده در دفاع مقدس، برنامه امربه معروف و نهی از منکر در سطح محلات، اعزام گروه‌های جهادی در سطح محلات شهرستان زابل و شهرستان، همایش پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری جشنواره اسوه شهرستان، برپایی میزخدمت در ادارات، محلات و نمازجمعه با شعارمحوری ما متحدیم، اجتماع بانوان با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس، اعزام گروهان رژه رونده به نمایندگی و حضور در تهران از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان زابل است.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcb9fb8zrhb0wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما