تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۱
امام جمعه شهر بنجار گفت: بزرگترین دستاورد دفاع مقدس روحیه تفکر و خودباوری، استقامت و انسان سازی ملت ایران بود.
روحیه خودباوری و انسان سازی ملت ایران بزرگترین دستاورد دفاع مقدس
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدرعلی راشکی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و از خود گذشتگی بزرگ مردانی است که در حساس‌ترین برهه تاریخ معاصر ایران اسلامی به فرمان ولی‌فقیه زمان و با تاسی از نهضت عاشورا و کربلا جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته و با اهدای خون خود به بالاترین مقصد کمال انسانی نایل گشتند و ملت ایران عزت و افتخار امروز خود را در عرصه جهانی متاثر از خون پاک شهدا می‌داند.

  وی ادامه داد: دفاع مقدس دستاوردهای زیادی داشته است که مهمترین آن انسان سازی است، همانطور که حضرت امام خمینی(ره) در سخنانشان فرمودند، جبهه‌ها دانشگاه انسان سازی هستند یعنی در دفاع مقدس نسلی تربیت شد که این نسل اتحاد،  در کنار هم بودن و فداکاری را یادگرفت.  

وی خاطرنشان‌کرد: ما در دفاع مقدس ایستادن روی پای خودمان و سازندگی و استقامت را یاد گرفتیم آن هم در زمانی که بسیاری از کشورها ایران را تحریم کرده بودند و حتی سیم خاردار به کشور ما نمی فروختند اما استقلال و تفکر خودباوری، روحیه امیدی که در آن دوران به وجود آمد باعث ماندگاری و روحیه مقاومت شده بود. 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین راشکی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس امدادهای غیبی و معجزاتی بسیار اتفاق افتاده چرا که جنگ ما دفاع حق علیه باطل بوده است و طبق آیات قرآن و روایات فراوانی که داریم هر جا جنگی بین  حق و باطل وجود داشته باشد قطعا حق پیروز میدان خواهد شد. 

وی ادامه داد: در جنگ هشت ساله تحمیلی دفاع مقدس کشورهای زیادی علیه جمهوری اسلامی ایران با جبهه  بعثی عراق ایستادند ولی با وجود کمترین امکانات ما پیروز شدیم و این نصرت الهی همراه جبهه حق بود‌ که فتح خرمشهر و عملیات والفجر اشاره کرد که نشانه‌ای بی‌نظیر از امدادهای غیبی بود.

امام جمعه شهر بنجار تصریح کرد: مهم‌ترین عامل موفقیت جمهوری اسلامی ایران در هشت سال جنگ تحمیلی همراه بودن مردم و ارادت و باور قلبی به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) بود که حتی شهدا در وصیتنامه هایشان توصیه به این داشتند که پشتیبان ولی فقیه باشید و همراه و تابع امام باشید و این یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که وحدت مردم را به دنبال داشت و منیت ها وجود نداشت.

وی تاکید کرد: فرهنگ و تفکر بسیجی باعث ایجاد خودباوری و‌ روحیه اعتماد به نفس،  ایستادگی در مقابل استکبار، حمایت از مظلومان، گذشت و فداکاری است که دشمن این را نمی‌خواهد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین راشکی تاکید کرد: بی‌تردید بزرگترین دستاورد دفاع مقدس، خودباوری ملت ایران است که در سایه اتکا به پشتوانه معنوی و میراث گرانبهای حاصل از خون هزاران شهید گلگون کفن با عشق به وصل الهی حاصل آمد. 

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcdxs0fkyt09n6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما