تاریخ انتشار :شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، پزشکان جهادی جامعه بسیج پزشکی جهت خدمات‌رسانی و ویزیت رایگان به شهروندان سیستانی اعزام می‌شوند.
اعزام پزشکان بسیج جامعه پزشکی به مناسبت هفته دفاع مقدس در حوزه سیستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، هادی میرزائی، در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان، جانبازان، شهیدان و غیور مردانی است که خالصانه برای دفاع از ایران اسلامی با دشمن تا دندان مسلح، به میدان‌های نبرد حق علیه باطل رفتند و برای عزت‌مندی نظام و انقلاب اسلامی مردانه جنگیدند.
 
وی ادامه داد: بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل به‌پاس گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری یادواره شهدا، تقدیر و تجلیل از خانواده معظم شهدا، برپایی میز خدمت در تمامی پنج شهرستان حوزه سیستان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از طریق اعزام پزشکان به مناطق محروم منطقه سیستان و انجام ویزیت رایگان روستاییان و مواردی ازاین‌قبیل را در دستور کار قرار داده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زابل افزود: روز جمعه ۳۱ شهریورماه، در اولین روز از هفته دفاع مقدس، در حاشیه برپایی نمازجمعه، در پنج شهرستان منطقه سیستان اعضای تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های حوزه سیستان که متشکل از بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل و معاونت بهداشتی و درمانی این دانشگاه است، به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به نمازگزاران پرداختند که خوشبختانه مورد استقبال بسیار خوب نمازگزاران مواجه شده است. 
 
میرزایی ادامه داد: در میز خدمتی که در اولین روز از هفته دفاع مقدس انجام شد، سنجش قند خون، سطح اکسیژن خون و فشارخون نمازگزاران، انجام مشاوره تغذیه سالم و آموزش خودمراقبتی در بیماری‌های واگیر و غیرواگیر به نمازگزاران ارائه شد. 
 
وی تأکید کرد: همکاران در دانشگاه علوم پزشکی در سطح منطقه سیستان همواره و در همه حال آماده ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان سیستانی هستند و در بدترین شرایط آب‌وهوایی زمانی که همه ادارات و سازمان‌ها تعطیل می‌شوند، به دلیل رسالتی که این دانشگاه در حوزه بهداشت، درمان و سلامت افراد جامعه بر دوش دارد باید پای‌کار باشند.
 
وی تصریح کرد: چهار بیمارستان، ۲۲۰ خانه بهداشت، ۲۱ پایگاه سلامت، ۵۱ مرکز خدمات جامعه سلامت شهری و روستایی و ۲۴ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای به شهروندان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.
 
انتهای خبر/
 
https://asrehamoon.ir/vdcfemdy0w6dv1a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما