تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۱۰
پرستار نمونه بیمارستان امام علی (ع) شهرستان چابهار:

پرستاری با الگوگیری از حضرت زینب (س) مقدس‌ترین حرفه است

پرستار نمونه بیمارستان امام علی (ع) شهرستان چابهار گفت: پرستاری با الگوگیری از سبک زندگی حضرت زینب (س)، شغل پرزحمت و ارزشمند و حرفه‌ای مقدس است.
پرستاری با الگوگیری از حضرت زینب (س) مقدس‌ترین حرفه است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، اسماً گلوی در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: زنان همیشه نقش یک پرستار را در جامعه دارند و پرستاری از خانواده مهم‌ترین نقش‌زن در جامعه است برای همین هم بانوان توانایی بالقوه‌ای در امر پرستاری دارند بنده هم با تحصیل در رشته پرستاری علاوه بر خانواده توانستم از بیماران هم تا رسیدن به وضعیت مطلوب پرستاری کنم و از اینکه این شغل را انتخاب کردم بسیار خرسندم.

وی با بیان اینکه اسوه همه پرستاران حضرت زینب (س) است، تصریح کرد: همه چیز یک ریشه‌ای دارد و ریشه پرستاری را شاید بتوان در زندگی حضرت زینب (س) دید چرا که ایشان باتوجه‌به رنج و مشقت زیادی که در آن دوران به دلیل ازدست‌دادن نزدیکان خود داشتند توانستند به‌خوبی از فرزندان اهل‌بیت (ع) پرستاری کنند.

این پرستار نمونه با اشاره به اینکه ما نباید پرستاری را صرفاً یک شغل جهت درآمدزایی ببینیم، ادامه داد: شخص پرستار در طول زمان خدمت خود و پرستاری از بیماران باید ارتباط روانی با بیمار برقرار کند تا بتواند علاوه بر رفع مشکلات جسمی بیمار از لحاظ روحی و روانی هم از بیمار پرستاری کند همین باعث می‌شود تا شغل پرستاری یک شغل سخت ولی شیرین باشد.

وی با بیان اینکه یک پرستار خوب باید صبر زیادی داشته باشد و بتواند با صحبت‌کردن به‌خوبی با بیماران ارتباط برقرار کند، اظهار کرد: در خانواده و جامعه همان‌طور که گفته شد مادر نقش پرستار را دارد و شاید بتوان گفت که جایگزین مادر در درجه دوم پرستار است.

پرستاری صرفا شغلی برای درآمد زایی نیست

گلوی گفت: ممکن است افراد زیادی با شغل‌های مختلف و دیدگاه‌های مختلف بیمار شوند و در بیمارستان مادر این افراد حضور ندارد که از آنها پرستاری کند و این وظیفه یک پرستار است که نقش مادر را در بیمارستان ایفا کند و این خدمتگزاری بزرگی برای مردم است.

وی با بیان اینکه شغل پرستاری شغلی سخت و پر حساسیت است، اذعان کرد: گاهی اتفاق می‌افتد که پرستاران در چند شیفت صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان‌ها مشغول به فعالیت باشند که نظیرش را در چند سال گذشته در اپیدمی کرونا دیدیم، برای همین هم بعضاً پرستارها به علت خستگی زیاد و فشار کاری ممکن است برخی از اوقات دچار عصبانیت هم شوند و مردم باید ما را درک کنند و این عصبانیت لحظه‌ای که ممکن است اتفاق بیفتد چشم‌پوشی کنند.

این پرستار با بیان اینکه شغل پرستاری درآمد چندانی ندارد، تصریح کرد: همان‌طور که گفته شد نباید پرستاری را صرفاً برای کسب درآمد انتخاب کرد چرا که بعضاً درآمد پرستاران از یک کارمند ساده اداره هم کمتر است؛ ولی این عشق به پرستاری و شغل ما است که ما را وادار می‌کند تا باانگیزه در محل کار خود حاضر شویم و به مردم خدمت کنیم.

گلوی با اشاره به وجود مشکلات در حوزه پرستاری، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در حوزه کاری ما وجود دارد کمبود نیرو است به همین دلیل ممکن است به علت نبود نیرو و فشار زیاد کار کیفیت کار برخی از همکاران ما پایین بیاید و نیاز است تا مسئولین دست‌اندرکار دراین‌خصوص برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند تا این مشکل هر چه سریع‌تر حل شود.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcfmtdyxw6dvma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما