تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۸
دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد:

طوفان در سیستان ۳۲۴ نفر را راهی بیمارستان کرد

دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در پی شروع طوفان شدید گردوخاک در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زابل ۳۲۴ نفر بیمار و مصدوم از این پدیده طبیعی به بیمارستان مراجعه کردند.
طوفان در سیستان ۳۲۴ نفر را راهی بیمارستان کرد
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» نیما وثوقیان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: طوفان‌های شدید گردوخاک در شهرستان‌های سیستان خسارات جبران‌ناپذیری بر سلامت و زندگی مردم تحمیل کرده است، اورژانس پیش بیمارستانی به‌عنوان خط مقدم سلامت با آمادگی کامل برای ارائه خدمات درمانی به بیماران و مصدومان ناشی از طوفان و افرادی که در مسیر جاده‌ها در راه مانده‌اند حاضر هستند.

وثوقیان اظهار کرد: با شروع طوفان از ساعت ۶ صبح پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه جاری تا ساعت ۹ صبح ۲۱ اردیبهشت‌ماه تعداد ۳۲۴ نفر بیمار و مصدوم به اورژانس‌های پیش بیمارستانی، بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی مراجعه و از خدمات درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل بهره‌مند شده‌اند.

دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز از کل مجموع مراجعین ۳۲۴ نفر به مراکز درمانی در بازه زمانی فوق ۳۴ نفر جهت درمان تخصصی بستری شدند و ۲۹۰ نفر هم به‌صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

وی ادامه داد: از این تعداد بیماران، ۹۷ نفر مبتلا به بیماری قلبی، ۱۵۴ نفر مشکل تنفسی، ۳۶ نفر مشکل چشمی و ۳۷ نفر مصدوم ترافیکی بودند که به دنبال کاهش میدان دید به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی افزود: به دنبال طوفان‌های شدید گردوخاک در این مناطق عمده مشکلات مردم، قلبی، تنفسی، چشمی و تصادفات ناشی از کاهش میدان دید بوده است و از عمومی مردم درخواست نمود از منزل خارج نشوند و در صورت بروز علائمی مانند، حمله اسم، تنگی نفس، درد قفسه سینه، و سرفه‌های شدید با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

انتهای خبر/

 
 
https://asrehamoon.ir/vdcjvoevhuqemaz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما