شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ,24 July 2021
اخبار
استقبال مردم از واکسن کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری/ امکان کاهش سن برای گروه های هدف واکسیناسیون در هفته آینده وجود دارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

علیرضا شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان علاقه مندی و استقبال مردم از واکسن ایرانی کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری بیشتر بوده است و با کاهش سن گروه های هدف، افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه می کنند.

 
علیرضا شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان علاقه مندی و استقبال مردم از واکسن ایرانی کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری بیشتر بوده است و با کاهش سن گروه های هدف، افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه می کنند.
علیرضا قاسمی گفت: پروژه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کنارک در هفته چهاردهم پویش #هرهفته الف ب ایران با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
در پی بارش های موسمی سیستان و بلوچستان از شرایط فوق بحرانی و اضطرار آبی خارج شد، اما همچنان بیش از ۹۳ درصد مساحت استان همچنان گرفتار خشکسالی است.
بافت های تاریخی فرسوده در شهرها نماد هویت و فرهنگ است که می توان با بازسازی و حفاظت از آن ها، عرصه ای برای جذب توریست و رونق گردشگری ایجاد کرد.
ادهم کرد گفت: بوکسور باتکنیک ایران و اولین المپیکی تاریخ ورزش سیستان و بلوچستان امروز مقابل بوکسور مراکشی قرار می‌گیرد.
محمد دلمرادی گفت: با آبگیری ۳۰ میلیون مترمکعب آب در پی بارش های مونسون حجم ذخایر سدهای سیستان و بلوچستان به ۶۰ درصد رسید.
عطاءاله اکبری گفت: ۲۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر زاهدان- زابل توسط این اداره کل در حال احداث است که در صورت تخصیص به موقع اعتبارات ۲۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری آماده بهره برداری می شود.
صنایع دستی و هنرهای سنتی یکی از مهم ترین ابزارها برای رونق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است و در ابلاغ سیاست ‌های کلی برنامه ششم توسعه مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و بر این اساس لازم است دولتمردان و نمایندگان مجلس در تدوین و تصویب برنامه توسعه صنایع‌ دستی نگاه ویژه ای داشته باشند.
مهدی عبادی گفت: ۵۵۰ راس دام سبک و سنگین برای توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان استان خریداری شد.
عبدالحسین سجادی از برگزاری پویش مجازی کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد تحت عنوان " عید تا عید " به مانند جشن های گلریزان مجازی که در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد خبر داد.
خلیل عوض زاده گفت: باد و باران ۲۴ میلیارد تومان به شبکه توزیع برق سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد.
علی نجفی زاده گفت: زبانه های آتش انباری در پارکینگ به جان مجتمع مسکونی در زاهدان افتاد و سه نفر را مصدوم کرد.
عزیز اله جهان تیغ گفت: ۵۰ طرح اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
آیین توزیع 100 سری جهیزیه ویژه زوج های جوان نیازمند با حضور سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سمنان برگزار شد.
با سقوط ۲ دکل شبکه انتقال در ۵۰ کیلومتری چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان، نیکشهر و قصرقند پنج روز در خاموشی فرو رفتند که علت اولیه سقوط هم کسری قطعات در پی سرقت توسط سارقان گزارش شده است.
علیرضا شهرکی گفت: نماز عید قربان در همه شهرستان های سیستان و بلوچستان به ویژه زاهدان که جمعیت بیشتری دارد در فضای باز و مساجد شهر برگزار می شود.
حسین مسگرانی از آغاز واکسیناسیون خبرنگاران سیستان و بلوچستان از هفته آینده خبر داد.
محمود رضا اکبری گفت: باد و باران اخیر در این شهرستان، ۱۵ میلیارد تومان به شبکه توزیع برق این منطقه خسارت وارد کرد.
وحید حدادی پور گفت: شبکه برق روستای مادر مکسان و چاه کنر بخش بزمان ایرانشهر که بر اثر تند باد‌ و باران شدید روز گذشته در این شهرستان قطع شده بود پایدار شد.
الهه کیخا گفت: نشست بین بخشی مراقبت بر بیماری‌های مشترک انسان و دام و برنامه‌ریزی اقدامات لازم در عید سعید قربان برگزار شد
 
گزارش تصویری/ امحای بیش از 42 تن مواد مخدر و روانگردان در سیستان وبلوچستان  
دفاع مقدس پدیده ای استثنایی
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کارتون/ در رسانه های دروغ پراکن چه خبر است؟