کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در آستانه سال نو؛

آموزش 50 نفر راهنمای گردشگری جهت معرفی بناهای تاریخی و گردشگری سیستان وبلوچستان/ از اولین مسافران نوروزی با گل و صنایع دستی استقبال می شود

25 اسفند 1396 ساعت 7:00

معاون گردشگری اداره ‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان از آموزش 50 راهنمای گردشگری در ایام نوروز خبر داد و گفت: این افراد در مکان هایی که آثار و جاذبه های گردشگر بیشتری وجود دارد حضور می یابند.


مجتبی میرحسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص پذیرایی و استقبال از مسافران نوروزی در استان اظهار کرد: علاوه بر برپایی سیاه چادر و نمایشگاه های صنایع دستی که هرساله در برنامه استقبال از مسافران نوروزی قرار دارد امسال ویژه برنامه هایی با سه طرح در استان شروع خواهد شد.
وی گفت: طرح اول برگزاری شب های فرهنگی سیستان وبلوچستان در سطح استان است که از 26 اسفند ماه جاری تا آستانه سال تحویل انجام خواهد شد، همچنین طرح دوم استقبال از مسافران نوروزی با همکاری اقوام و طوایف است که مهمترین بازخورد این اقدام القای حس امنیت به همه مسافران و گردشگران می باشد.
معاون گردشگری اداره ‌کل میراث فرهنگی استان سومین طرح را ارائه کارت گردشگر عنوان کرد و گفت: کارتی طراحی شده در استان که به مسافران نوروزی در مبادی ورودی ارائه می شود، مسافران با در دست داشتن این کارت می توانند از تخفیف های 10 تا 40 درصدی در کلیه تاسیسات گردشگری، دستگاه های خدمات رسان، فروشگاه ها صنایع دستی و سوغات و غیره برخوردار شوند و خاطره ای ماندگار در ذهنشان ثبت شود.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: از اولین مسافران در ورودی شهرها با گل و صنایع دستی استقبال می شود؛ همچنین با مشارکت و تعامل دستگاه های مختلف اقلام تبلیغاتی، غذای محلی، جشنواره های نوروزی، سیاه چادرها، نوروزگاه ها برپا خواهند شد؛ علاوه بر این موارد نیز شاهد برپایی نمایشگاه و کارگاه های صنایع دستی در نقاط مختلف استان در ایام نوروز خواهیم بود.
میر حسینی با بیان اینکه زیباسازی شهرها و المان سازی در نقاط مختلف با همکاری شهرداری ها یکی دیگر از اقدامات برای استقبال از مسافران نوروزی است، گفت: آموزش تمامی عوامل خدمات رسان به مسافران نوروز از جمله راننده های تاکسی و اتوبوس ها از دیگر برنامه های در دست اجرا می باشد.
معاون گردشگری اداره ‌کل میراث فرهنگی استان در پایان از آموزش 50 راهنمای گردشگری در ایام نوروز خبر داد و بیان کرد: این افراد در مکان هایی که آثار و جاذبه های گردشگر بیشتری وجود دارد حضور می یابند تا توضیحاتی را به مسافران جهت آشنایی بیشتر ارائه دهند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 101688

آدرس مطلب :
https://www.asrehamoon.ir/news/101688/آموزش-50-نفر-راهنمای-گردشگری-جهت-معرفی-بناهای-تاریخی-سیستان-وبلوچستان-اولین-مسافران-نوروزی-گل-صنایع-دستی-استقبال-می-شود

عصر هامون
  https://www.asrehamoon.ir