تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۵
سردار معروفی با اشاره به اینکه در استان سیستان و بلوچستان نگاه به عشایر نگاه ویژه است گفت: در عرصه امنیت بالای 8 هزار نفر نیروی امنیتی عشایر در استان داریم.
عشایر بیشترین نقش را در امنیت پایدار استان دارند/ بالای 8 هزار نیروی امنیت عشایر در استان داریم
به گزارش عصر هامون؛ سردار حسین معروفی در حاشیه همایش تجلیل از شبانان و گله داران که در باغ امام علی(ع) زاهدان برگزار شد در خصوص اقدامات انجام شده برای عشایر استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نگاه سپاه پاسداران به انقلاب اسلامی نگاه جامع الاطراف است و همینطور که ما در این استان و در کشور توجهمان به علما، مولوی ها، سران کشور، نخبگان اقشار و اصناف است همان نگاه انقلابی و دقیق را نیز به قشر بزرگ و تاثیر گذار و ارزشمند و تولید کنندگان یعنی عشایر و جوانان و گله داران داریم.
وی افزود: عشایر جزو قشرهایی هستند که نان بازوی خود را می خورند و به صورت خانوادگی پای تولید هستند و بهترین تولیدات ما به ویژه در عرصه تغذیه سالم همانند لبنیات و گوشت و شیر سالم را دارند.
وی با تاکید بر اینکه همه جامعه نیازمند تولیدات سالم عشایر هستند گفت: نگاه ما باید به عشایر از دید ترهم نباشد و با نگاه تکریم به آنان بپردازیم و با همین نگاه ما این همایش را برای اولین بار در استان برگزار کردیم.
سردار معروفی با اشاره به اینکه در استان سیستان و بلوچستان نگاه به عشایر نگاه ویژه است ادامه داد: در عرصه امنیت بالای 8 هزار نفر نیروی امنیتی عشایر در استان داریم همین قشری که تولیدات سالم را دارند بیشترین نقش را در امنیت پایدار استان ایفا می کنند. بیگانه ستیزی و ساده زیستی و صداقت فوق العاده از ویژگی های محوری عشایر کشور است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اذعان داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی هم قرارگاه قدس و هم سپاه سلمان برنامه هایی در حوزه اسکان تعجیلی و اسکانهای ثابت عشایر؛ سکوی ثابت؛ سرویش بهداشتی؛ سکوی نماز؛ آبرسانی به عشایر و بازاریابی برای عرضه تولیدات در سطح استانی و ملی دارد که امیدوارم با همکاری قرارگاه قدس جنوب شرق کشور، بسیج سازندگی سپاه سلمان و کشور و همچنین قرارگاه محرومیت زدایی شاهد تاثیرات مثبت این قشر باشیم.
وی در پایان گفت: امروز جمعیتی را که برای همایش دعوت کرده بودیم به صورت کامل حضور پیدا کردند که این حضور نشانه و مفهوم هوشمندی مردم است؛  حضور آگاهانه و عاشقانه و دغدغه مند این عزیزان ستودنی است.
انتهای پیام
https://www.asrehamoon.ir/vdcg3x9q3ak9zt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما