تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
پاسداران گمنام امام زمان(عج) سازمان اطلاعات سپاه سیستان وبلوچستان موفق شدند 4 انبار بزرگ جدید از اقلام احتکار شده را در زاهدان کشف کنند.
​کشف 4 انبار بزرگ احتکار و اختفاء در زاهدان/متهمان تحویل مراجع قضایی شدند
به گزارش عصرهامون، پاسداران گمنام امام زمان(عج) سازمان اطلاعات سپاه سیستان وبلوچستان در ادامه روند کنترل بازار و مبارزه با محتکران، با استفاده از اخبار و اطلاعات مردمی که از طریق سامانه 114 ستاد خبری اعلام شده بود و با اشراف اطلاعاتی خود موفق به کشف 4 انبار بزرگ کالاهای احتکار شده در شهرستان زاهدان شدند.
بر پایه این گزارش، یک مورد از اقلام احتکار شده بالغ بر 3هزار بطری آب معدنی بود که به طور مخفیانه در داخل یک منزل در بازار رسولی زاهدان اختفا شده بود و صاحبان بار اقدام به احتکار کالا کرده بودند که در برخی موارد نیز بدون مجوز قانونی اقدام به توزیع خارج از شبکه و بدون نظارت در فروشگاه ها می کردند.
این میزان آب معدنی با کسب اخبار مردمی و ورود تیم های تخصصی سازمان اطلاعات سپاه شناسایی و با همراهی کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی احتکار و اختفاء اقلام محرز شد.

در ادامه پاسداران گمنام امام زمان(عج) سازمان اطلاعات سپاه موفق شدند یک انبار دیگر در زاهدان را که اقدام به دپوی حجم زیادی پکیج و شوفاژ کرده بود را شناسایی و با کسب دستور قضایی وارد عمل شدند.
در بازرسی از این انبار نیز حجم زیادی پکیج و ابزار آلات مرتبط و لوله و اتصالات دیگر که بدون مجوز قانونی دپو شده بود کشف و انبار مورد نظر تا زمان رسیدگی دقیق به پرونده پلمب شد.

همراهی و همکاری مردم زاهدان موجب شد تا یک انبار بزرگ مشکوک به احتکار و اختفای موادغذایی و بهداشتی که متعلق به اتباع بیگانه بود نیز در این شهرستان شناسایی شود. پاسداران گمنام امام زمان(عج) سازمان اطلاعات سپاه روز گذشته پس از کسب دستور قضایی و همراهی کارشناسان سازمان صنعت،معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی به این انبار نیز ورود کرده و با حجم زیادی از اقلام غذایی و شوینده شامل انواع حبوبات، نوشابه، روغن، برنج، رب گوجه و مواد شوینده مواجه شدند.
با توجه به وسعت انبار و مواد غذایی احتکار شده برآورد میزان ریالی اقلام زمان بر خواهد بود اما احتکار اقلام توسط کارشناسان محرز شناخته شد و ضمن پلمپ انبار تا زمان رسیدگی، اتباع بیگانه که فاقد مدارک هویتی و سجلی بودند نیز تحویل مراجع قضایی شدند.
شایان ذکر است که از داخل این انبار حجم زیادی آدامس، نوشابه، مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته که به صورت زیرزمینی دپو شده بود و به صورت پنهانی در بازارهای غیررسمی به فروش می رفت کشف شد که این اقلام نیز به منظور بررسی بیشتر به معاونت بهداشتی و غذا و دارو ارجاع شد.
همچنین بخش دیگری از این انبار به دپو و اختفای مواد مخدر ناس، پان و روغن های خارجی فاقد استاندارد و مجوز اختصاص داده شده بود که این اقلام نیز کشف و ضبط شد.
 

تیم های تخصصی سازمان اطلاعات سپاه استان با رصد شبانه روزی و اشراف اطلاعاتی خود از وجود انباری دیگر در خیابان شهید طباطبایی زاهدان مطلع شدند که ورود روز گذشته آنها به انبار موجب شد تا لاستیک های اختفاء شده با ارزش ریالی تقریبی 5میلیارد ریال کشف شود.
سازمان اطلاعات سپاه استان سیستان وبلوچستان در پایان ضمن قدردانی از همکاری مردم با این سازمان اعلام کرد‌ که شماره‌تلفن ۱۱۴ به صورت شبانه روزی آماده دریافت اخبار و گزارشات شهروندان می باشد.

انتهای پیام//
 
 
https://www.asrehamoon.ir/vdcjoxevxuqeyiz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما