تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان طی بیانیه ای تفرقه های قومی و مذهبی را خط قرمز نظام و انقلاب دانسته و هرگونه اقدام بر ضد وحدت را محکوم کرد.
تفرقه های قومی و مذهبی خط قرمز نظام و انقلاب
به گزارش عصرهامون، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان در بیانیه ای با محکوم کردن اقدامات وحدت شکنانه در استان، این گونه اقدامات را نقشه شوم دشمنان بر ضد وحدت اقوام و مذاهب ایران دانست.

در این بیانیه آمده است که؛
 
با رصد اخبار و حوادث استان برخی اوقات با رخدادهایی  مواجه می شویم که علاوه برتاثیرات اجتماعی، التهابات قومیتی- مذهبی را نیز دامن می زند. در طول چهار دهه از عمر شکوهمند انقلاب اسلامی محرومیت زدایی، توسعه زیر ساخت های معیشتی و توجه به عمران و آبادانی از مهمترین سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب شده و با نگاهی منصفانه پر واضح است که تحولات و وضعیت موجود استان با سیمای چهل ساله گذشته به هیچ وجه قابل قیاس نیست.

هرچند باید پذیرفت در مقطع موجود نیز سیستان وبلوچستان در زمره استان های کم برخوردار قلمداد می شود و نتوانسته به نحو موثر از ظرفیت های موجود خویش بهره برداری کند، لیکن در طی این سالها و در بزنگاه های حایز اهمیت تاریخ انقلاب طوایف و اقوام استان دوشادوش هم، اعم از فارس و بلوچ، سنی و شیعه همواره حاضر بوده و از  خیمه ی  واحد ایران اسلامی صیانت و حفاظت نموده اند. رشادت های رزمندگان استان در جنگ تحمیلی،انتخابات سیاسی، مراسمات ملی و مذهبی و غیور مردی های مرز نشینان استان همواره لوح درخشانی در تارک این اقلیم محفوظ می ماند. در حوزه مباحث و سر فصل های جرم شناسانه  نیز علیرغم تمامی محرومیت هایی که ذکر آن رفت، داده های مرتبط با جرایم و آسیب های اجتماعی موید این امر می باشد که نسبت سرانه جرایم و آسیب ها نه تنها کمتر از میانگین کشوری، بلکه کمترین آن است.

بواقع با ظرفیت های موجود استان، توسعه روز افزون نظام آموزشی و تحصیلات تکمیلی، وحدت و وفاق قومیتی  و مذهبی، اقلیم متنوع و پتانسیل های مرزی، رشک و پاشیدن بذر نفاق معاندین و اذناب ایشان جای تعجب ندارد و آنچه مسئولیت مردم و مسئولین را مضاعف می سازد مفهوم و گفتمان بصیرت است.

بصیرتی که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید فرموده و بی گمان با اتکا به آن، نقشه های شوم دشمنان خنثی می شود.

در این میان و در کنار تمامی ایثار و جان فشانی های مردم فهیم استان مسئولین نیز باید چند اصل اجتناب ناپذیر را سرلوحه خویش قرار داده و در رویه های اجرایی خود به کار برند:

1- توجه به محرومیت های اجتماعی استان و کاهش شکاف های برخورداری

2- توسعه سازوکارهای اشتغال با هدف ارتقای توانمندی  

3- اهتمام در بهره برداری حداکثری از مرز و ظرفیت های مرزی  

4- تسهیل فرصت های تعامل اقدام و تقریب مذاهب

5- تشریح سیاست های نظام سلطه در تعیین شکاف های قومیتی و مذهبی با هدف منازعات سرزمینی

6- تلاش در راستای بسط و توسعه عدالت اجتماعی و تقویت معیشت مرزنشینان

7- شناسایی عوامل و نیروهای جبهه دشمن در شعله ور ساختن اختلافات عقیدتی

8- پیشگیری از جرایم سازمان یافته خصوصا در حوزه قاچاق کالا، مواد مخدر و...

9- تلاش در راستای مبارزه نظامند با فساد اداری و تحقق تحول سازمانی

10- غربالگری هویتی استان و تسریع در راستای ساماندهی معضلات مرتبط با مشکوک التابعین، غاصبین شناسنامه و اتباع بیگانه غیر مجاز  
اگر مسئولین فرمایشات مقام معظم رهبری را به عنوان نصب العین خویش قرار داده و این فرموده ی ایشان که امروز نگاه دستگاه  استکبار و استعمار به دنیای اسلام، این است که سعی می کنند اسلام را هر چه بیشتر از وحدت خود دور کنند  را با بصیرت مورد علاقه قرار دهیم به خوبی پی به اهداف شوم نظام سلطه می بریم.

سال گذشته در همین مقطع زمانی (ماه مبارک رمضان)سخنان احدی از نخبه نمایان استان کام مردم را شرنگ کرد و امسال نیز محتوای رسانه ای و بازی کامپیوتری در کوره ی اختلاف قومیتی دمید. لذا دستگاه قضایی استان با قاطعیت هرگونه اقدام ساختار شکنانه را محکوم و با عوامل مخل آرامش تحسین برانگیز استان ، در سایه وحدت سران اقوام  و طوایف و روحانیون مذهبی به نحو قاطع برخورد می نماید.


انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdcfyydycw6dyva.igiw.html
منبع : عصرهامون
نام شما
آدرس ايميل شما